İsdemir 38 Yaşında

İsdemir 38 Yaşında

İskenderun Demir-çelik Fabrikaları'nın(isdemir) Kuruluşunun 38. Yıl Dönümü Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı.

İsdemir 38 Yaşında

İskenderun Demir-Çelik Fabrikaları'nın(İSDEMİR) kuruluşunun 38. yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

İlk tören İSDEMİR konferans salonunda gerçekleşti. Törende bir konuşma yapan Çelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Cengiz Gül, İSDEMİR'in alın teri ile çalışan 10 bine yakın işçinin emeği ve gücü sayesinde dünya şirketi olduğunu kaydetti. İSDEMİR'de sadece çelik üretilmediğini aktaran Gül, "Burada birlik ve beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma duygularının en güzel örnekleri yaşanıyor." dedi.

Ardından söz alan İSDEMİR Genel Müdür'ü İsmail Akçakmak 3 Ekim 1970 tarihinde temeli atılan fabrikanın bugün 38 yaşına geldiğini söyledi. 2002 yılında gelişim ve değişim yolculuğuna koşar adımlarla başladıklarını ifade eden Akçakmak, "Hedefleri büyüttük. Verdiğimiz sözleri tuttukça yeni projeler gelmeye ve beklentiler büyümeye başladı. Bunun sonucunda da İSDEMİR dünya şirketi olma yolunda ilerledi. Bundan sonraki hedeflerimiz büyük." diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından İSDEMİR çalışanlarına plaket takdiminde bulunuldu. İSDEMİR müdürlüğü bahçesinde düzenlenen halat çekme yarışı ise nefes kesti. İSDEMİR Genel Müdürü İsmail Akçakmak'ın çaldığı düdük ile 5 metrelik halata sarılan işçiler yarışmayı kazanabilmek için kıyasıya mücadele ettiler. Yöneticilerinin de heyecanla izlediği halat çekme yarışmalarında Enerji Ünitesi birinciliği elde etti.

(CİHAN)