İşçi Partisi'nden Protesto Eylemi

İşçi Partisi'nden Protesto Eylemi

İşçi Partisi'ne Mensup Bir Grup, 'Ergenekon' Davasının Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde Görülmesini ve Savunma Sırası Doğu Perinçek'e Geldiğinde Davanın Ertelenmesini Protesto Etti.

İşçi Partisi'nden Protesto Eylemi
19.01.2009 21:36 | Son Güncelleme: 19.01.2009 21:36

İşçi Partisi'ne mensup bir grup, ''Ergenekon'' davasının Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde görülmesini ve savunma sırası Doğu Perinçek'e geldiğinde davanın ertelenmesini protesto etti.

Galatasaray Lisesi önünde toplanan grup adına konuşan İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Mehmet Bedri Gültekin, İstanbul'dan 100 kilometre uzakta Silivri Cezaevi Yerleşkesi'nde görülen ''Ergenekon'' davasının, savunma sırası Perinçek?e gelince ertelenmiş olmasını kınadıklarını söyledi.

''Türkiye tarihinde görülmemiş bir hukuk faciasının yaşandığını'' iddia eden Gültekin, ''10 aydır tutuklu bulunan Genel Başkanlarının ve diğer arkadaşlarının durumunun hiç bir hukuki kanıta dayanmadığını'' savundu.

''Silivri'deki duruşmaların naklen yayınlanmasını istediklerini'' dile getiren Gültekin, arka arkaya gelen tutuklama dalgalarıyla Türk milletinin kendini savunma iradesinin elinden alındığını iddia etti.

Gültekin, İşçi Partisi olarak bu saldırıların karşısında yer alacaklarını ve 20 Ocak Perşembe günü Genel Başkanlarını desteklemek üzere Silivri'de bir araya geleceklerini duyurdu.

Kaynak: AA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title