İşçi Partililer ile Add Üyeleri, Kadıköy Meydanı'nda Eylem Yaptı

İşçi Partililer ile Add Üyeleri, Kadıköy Meydanı'nda Eylem Yaptı

İşçi Partisi (İp) ve Atatürkçü Düşünce Derneği Üyesi Bir Grup, Kadıköy Meydanı'nda Eylem Yaptı. Ergenekon Soruşturması Kapsamında Gözaltına Alınanlara Destek Vermek Amacıyla Meydanda Toplanan 250 Kişilik Grup, Ergenekon Operasyonu Aleyhine Slogan Attı.

İşçi Partililer ile Add Üyeleri, Kadıköy Meydanı'nda Eylem Yaptı

İşçi Partisi (İP) ve Atatürkçü Düşünce Derneği üyesi bir grup, Kadıköy Meydanı'nda eylem yaptı. Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınanlara destek vermek amacıyla meydanda toplanan 250 kişilik grup, Ergenekon Operasyonu aleyhine slogan attı.

Bugün Kadıköy Altıyol'da toplanan yaklaşık 250 kişilik grup, sloganlar eşliğinde İskele Meydanı'na kadar yürüdü. Atatürkçü Düşünce Derneği ve İşçi Partililerin katıldığı eylem sırasında Ergenekon Operasyon'u alehine sloganlar atıldı. "Ergenekon Amerikan Oyunu", "AKP istifa, Tayyip yüce divana", "Atatürk gençliği ayakta" gibi sloganlar atan gruba polis müdahale etmedi.

İskele Meydan'ında basın açıklaması yapan grup adına konuşan ADD yazmanı Hüseyin Ersöz, operasyonun siyasi olduğunu söyledi. İşçi Partisi Kadıköy İlçe Başkanı Ceysun İlsever ise Ergenekon Operasyon'unun Amerika'nın Orta Doğu Projesi'ne karşı çıkanlara karşı yapıldığını iddia etti.

Bu arada operasyon kapsamında gözaltına alınan ve tutuksuz yargılanmak üzere serbet bırakılan İşçi Partisi Gençlik Komisyonu Başkanı Halil Türkkan da eyleme katılarak konuşma yaptı.

Kaynak: CHA