İş Sanat, 2014'e "Merhaba" Diyor

İş Sanat, 2014'e 'Merhaba' Diyor
Bültenler - Haberler | Güncel

Klasik müziğin önde gelen topluluğu Academy of St Martin In The Fields İş Sanat'ta yeni yılın ilk konserini veriyor.

İş Sanat, 2014'e Joshua Bell yönetimindeki Academy of St Martin In The Fields ile 'merhaba' diyor

İş Sanat, ocak ayının ilk konserinde İngiltere'nin en önemli oda orkestralarından Academy of St Martin in the Fields'ı ağırlıyor.

1958 yılında, İngiliz keman sanatçısı ve şef Sir Neville Mariner tarafından kurulan orkestra; kusursuz icrası ve eşsiz stil anlayışıyla gerçekleştirdiği 500'den fazla kayıtla klasik müzik alanında kırılması zor bir rekora imza attı.

İş Sanat müdavimlerinin yakından tanıdığı Academy of St Martin in the Fields; bu yıl Joshua Bell yönetiminde sahne alacak. Sir Neville Mariner'den sonra topluluğun ilk müzik direktörü olan ve bu görevi 2011 yılından beri yürüten sıra dışı kemancı Joshua Bell konserde topluluğu hem yönetecek hem de konserin solistliğini üstlenecek. Grammy ödüllü Bell, müzik çevrelerince "kemanın şairi" ve "klasik müziğin süper starı" sıfatlarına layık görülüyor.

8 Ocak Çarşamba günü saat 20.00'da İş Sanat'ta gerçekleşecek olan konserde, J. S. Bach'ın Partita No. 2'den Chaconne, Mi minör keman konçertosu ve L. v. Beethoven'in 3 No'lu Senfoni No. 3 ''Eroica (Kahramanlık Senfonisi)'' eserleri seslendirilecek.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title