İş-kur ve Kisiad Bilgisayarlı Muhasebe Kursu Düzenledi
Haberler » Güncel » Haber

İş-kur ve Kisiad Bilgisayarlı Muhasebe Kursu Düzenledi

Körfez İskenderun Sanayici ve İşadamları Derneği (Kisiad) ile İskenderun İş ve İşçi Bulma Kurumu (İş-kur) Tarafından Düzenlenen Bilgisayarlı Muhasebe Kursunu Bitirenlere Sertifikaları Verildi.

İş-kur ve Kisiad Bilgisayarlı Muhasebe Kursu Düzenledi

Körfez İskenderun Sanayici ve İşadamları Derneği (KİSİAD) ile İskenderun İş ve İşçi Bulma Kurumu (İŞ-KUR) tarafından düzenlenen bilgisayarlı muhasebe kursunu bitirenlere sertifikaları verildi.

KİSİAD binasında gerçekleştirilen törende konuşan İskenderun İş-Kur Müdürü Mehmet Yüksel, "İşsizlik sorunun çözümü noktasında sivil toplum kuruluşları ve derneklerimiz ile iş birliği içerisindeyiz. İskenderun ekonomisine katkı sağlayan KİSİAD'da bu derneklerimizden biri ve burada bilgisayarlı muhasebe kursu düzenlendi. Bu kursa katılan ve sertifika alan kursiyerlerimizin çoğu iş buldular. Kurslar sayesinde iş verenlerin aradıkları özelliklere sahip vasıflı bilgisayar ve muhasebe bilen kursiyerler yetiştiriliyor" dedi.

KİSİAD Başkanı Tamer Eker ise "Türkiye'de yaşanan ekonomik krizi en az zararla atlatabilmek için ekonomiye ve istihdama katkı sağlamak amacıyla çalışmalarımız ve arayışlarımız devam ediyor. Dernek binamızda düzenlediğimiz bilgisayarlı muhasebe kursuna 20 kursiyerimiz katıldı ve sertifikalarını alarak iş buldular. Bu da bizleri mutlu etti." şeklinde konuştu. (CİHAN)