İş-kur Burdur'da 279 Kişi Geçici İş Sahibi Yapacak
Haberler » Güncel » Haber

İş-kur Burdur'da 279 Kişi Geçici İş Sahibi Yapacak

Türkiye İş Kurumu (İş-kur) Tarafından Toplum Yararına Çalışma Programları (Tyçp) Kapsamında Burdur'da Farklı Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalıştırılmak Üzere Geçici İşçi Alınacak.

İş-kur Burdur'da 279 Kişi Geçici İş Sahibi Yapacak

Türkiye İş Kurumu (İş-Kur) tarafından Toplum Yararına Çalışma Programları (TYÇP) kapsamında Burdur'da farklı kamu kurum ve kuruluşlarında çalıştırılmak üzere geçici işçi alınacak.

Türkiye İş Kurumu Burdur İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre 279 kişi 4 aylık süre ile beden işçiliği mesleğinde geçici olarak istihdam edilecek. Bu kapsamdaki kişilerin en az ilköğretim mezunu, 18 yaşını doldurmuş, öğrenci olmayan, emekli, dul, yetim ve özürlü maaşı gibi herhangi bir maaş almayan ve daha önce TYÇP'ye katılmayan kişiler olması şartı aranacak.

Bu kapsamda katılımcılar noter huzurunda kura yöntemi ile belirlenerek işe alınacak. Bucak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Bucak Belediyesi, Bucak Orman İşletme Müdürlüğü için başvuran kişilerin kurası 9 Şubat'ta Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden çalışmak için başvuranların kurası da 10 Şubat'ta gerçekleştirilecek.

(CİHAN)