İş Kadını Sunay Karamık Vekillik İçin Kolları Sıvadı

İş Kadını Sunay Karamık Vekillik İçin Kolları Sıvadı

İstihdam Alanında Hizmet Veren İş Kadını Sunay Karamık, Haziran 2011 Seçimlerinde AK Parti'den Adana Milletvekili Aday Adaylığını İlan Ederek Vekillik İçin Kolları Sıvadı.

İş Kadını Sunay Karamık Vekillik İçin Kolları Sıvadı

1994 yılından bu yana merkezi İstanbul'da bulunan ve Türkiye genelindeki şubeleri aracılığıyla istihdam alanında hizmet veren iş kadını Sunay Karamık, Haziran 2011 seçimlerinde AK Parti'den Adana milletvekili aday adaylığını ilan ederek vekillik için kolları sıvadı.

Kurulduğu günden bu yana AK Parti'nin il ana kademelerinde üst düzey görevlerde bulunan Sunay Karamık, özel sektörde gösterdiği başarılı performansını siyasete de yansıtmak hedefinde olduğunu belirtti.

Sunay Karamık, milletvekili aday adaylığını tercih etme sebebini anlatırken, "İstihdam alanında 17 yıldır çalışıyorum. Gençlerin, kadınların ve özellikle engellilerin iş sahibi olabilmesi için pek çok proje gerçekleştirdim. Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla duyurduğumuz, 'İş Dünyası'nda Ben de Varım' projesi kapsamında binlerce engelli kardeşimiz iş sahibi oldu. Artık kendi kazançlarıyla evlerini geçindirir hale geldiler" dedi.

AK Parti Adana milletvekili aday adayı Sunay Karamık, işsizliğin hızla artan dünya nüfusu göz önüne alındığında artık küresel bir sorun olduğunu ifade ederek, "Engelli vatandaşlarımızın sosyal hayatın içerisinde bulunmalarının daha önemli olduğunu düşünüyorum. Bu anlamda amacımız herhangi bir meslek sahibi olmayan engellilerimizi önce meslek sahibi, ardından iş sahibi yapmaktır. Kısaca hedef onlara balık vermek değil, balık tutmasını öğretmektir" diye konuştu. - ADANA

Kaynak: CHA