İş Analizi 101

İş Analizi 101
Etkinlik.io - Haberler | Kültür Sanat

Eğitimin Amacı: İş analisti ve iş analizi hakkında temel bilgileri uluslararası geçerliliği olan yöntemler ve kuralları öğrenmek eğitimin temel amacını oluşturmaktadır.

Eğitimin Amacı:

İş analisti ve iş analizi hakkında temel bilgileri uluslararası geçerliliği olan yöntemler ve kuralları öğrenmek eğitimin temel amacını oluşturmaktadır.

Eğitimin Tanımı:

Son günlerde sıkça duyduğumuz "İş Analisti" kelimesi 2005 yılından sonra yükselen bir değer olarak hayatımıza girmiştir. Bu yıllarda ardı ardına kurulan Bilişim/Teknoloji şirketleri başta banka, sigorta ve telekomünikasyon olmak üzere tüm sektörlerde yoğun olarak iş analisti pozisyonları açmış ve bu açıklarını kapatmaya çalışmıştır. Yıllar içinde artan iş analisti sayısı sonucunda da analiz sektöründe kurum ya da geleneksel yöntemler terk edilerek, tüm dünyada kullanılan adımlar takip edilmeye başlanmıştır.

İş Analistliği, sektörler üzerinde bir birimdir. Analitik düşünme becerisine sahip olan ve BABOK kurallarına uyan her analist her hangi bir sektör hakkında kısa sürede fikir sahibi olabilir ve sektörü-alt sektörleri analiz edebilir.

İş Analistleri günümüzde "Business Analyst" ve "IT Business Analyst" olarak ikiye ayrılmış durumdadır. Eğitimimizde, analiz dünyasına IT Business Analyst perspektifi ile bakmaya ve bu dünyanın temel  bilgileri üzerinde duracağız. Analistlerde olması gereken "Analitik düşünce", "BlackBox ve WhiteBox" düşünce yapılarını irdelemeye ve BABOK kurallar bütünlüğü içinde talep yönetimi, domain modelleme, analiz teknikleri ve analiz dokumanı hazırlama yöntemlerini anlatacağız.  

Katılım kontenjanı 15 kişiyle sınırlıdır.

Kaydın kesinleşmesi için KDV dahil 250 TL'lik eğitim ücretinin aşağıda belirtilen hesaba yatırılması gerekmektedir.

Hedef Kitle:

Kariyer hedefi olarak iş analistliğini düşünen üniversite öğrencileri ya da genç profesyoneller, başlangıç seviyesindeki iş analistleri ya da bu mesleği geleneksel ve kulaktan dolma bilgiler yerine uluslararası geçerliliği olan metodoloji dili ve yöntemleri ile öğrenmek isteyen herkes eğitimin hedef kitlesini oluşturmaktadır.

Eğitimin Alt Başlıkları:

1-) IIBA İş Analizi Yaklaşımı

      - İş Analizi Nedir ?

      - İş Analisti Kimdir ?

      - BT İş Analisti/IT İş Analisti farkları

      - Analitik Bakış Açısı

      - Blackbox-Whitebox bakışları

2-) İş Analizi Temel Kavramları

      - Değişim

      - İhtiyaç

      - Çözüm

      - Paydaş

      - Değer

      - Ortam

      - Mikro-Makro Çevre

3-) Gereklilik Analizi

4-) Paydaş Analizi

5-) Analistin Yol Haritası

6-) Domain Modelleme Nedir ?

7-) İş Analizi Bilgi Alanları

8-) İş Analizi Teknikleri

Eğitmen Hakkında

Bulut Yardımcı, 1984, İstanbul doğumludur. Lisans öğrenimini Marmara Üniversitesi Ekonometri Bölümünde ve Yüksek Lisansını da Marmara Üniversitesi Sermaye Piyasası ve Borsa bölümünde yapmıştır. 2012 yılında Citibank Londra'ya bağlı olarak EMEA bölgesinde iş analisti olarak çalışmıştır. 2015 yılında bir danışmanlık şirketinde "Senior Business Analyst" olarak görev almış ve yerel bir kaç banka için "Temel Bankacılık" ve "Krediler" projelerinde iş analisti olarak aktif rol oynamıştır. 2016 yılından itibaren Türkiye'nin en köklü bankalarından birinde "Uzman İş Analisti" olarak görevine devam etmektedir. 

Ücret:

250 TL (KDV Dahil)

Ödeme şekli:

Havale/ EFT

Havale/EFT için hesap bilgileri:

Erkmen Eğitim ve Danışmanlık Hiz. Ltd. Şti.

Yapıkredi TR09 0006 7010 0000 0042 2201 56

Not : Açıklama kısmına "İş Analizi 101 " yazmanızı rica ederiz.

İş Analizi 101

Kaynak: Etkinlik.io

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title