Irkçı Reklamı ile Büyük Tepki Çeken H&M'in Güney Afrika'daki Mağazalarının Altını Üstüne Getirdiler

Irkçı reklam afişi ile büyük tepki toplayan İsveçli giyim mağazası H&M'in Güney Afrika'da mağazaları büyük protestolara sahne oldu. Bazı mağazalara giren aktivistler içerisini yerle bir etti.

H & M mağazalarının ırkçı reklamı büyük tepki çekmeye devam ederken, Güney Afrika'da olaylar daha da büyüdü. Güney Afrika'nın Ekonomik Özgürlük Savaşçıları isimli grup, H & M mağazalarında birinin önünde eylem yaptı.

MAĞAZALARI YERLE BİR ETTİLER

Reklam kataloğunda, 5 yaşındaki siyahi bir çocuk mankenin üzerine "ormandaki en havalı maymunu" yazan tişört giydiren mağazanın pek çok şubesi protestolara sahne oldu. Ülkenin Sandton'ın banliyölerinde bulunan amiral gemisi mağaza da dahil olmak üzere dükkanların önünde toplanan protestoculardan bazıları içeri girerek etrafa zarar verdi.

EYLEMCİLER KARARLI

Polisin olaylar esnasında plastik mermi kullandığı açıklanırken, Güney Afrikalı aktivistlerin İsveç markasının peşini bırakmayacağı ile ilgili yorumlar yapıldı.

Öceden iyi organize edilmiş olan kitlesel mağaza istilaları dalgası, cumartesi sabahı mağazalar açıldıktan kısa bir süre sonra başladı, kaosun resimleri ve videoları sosyal medyayı salladı. Menlyn Park mağazasında alındığı anlaşılan görüntülerde eylemcilerin mağazanın altını üstüne getirdiği görüldü.

62 ülkede 4500 mağazası olan şirket Güney Afrika'daki ilk mağazasını 2 sene önce açmıştı.

YORUMLAR (2)

  • DİLEK SAĞLAMOL:
    Hayvan olduğumuzun en önemli delili fok balıklarını çekiçle kafasına vurup öldürüyoruz.yağı ve derisi için fillerin dişini söküyoruz öldürüyoruz yavrularını annesiz bırakıyoruz.africada filleri diğer hayvanları para karş.öldürüp foto çektiriyoruz.suriye ırak petrol için devrildi insanlar kedi yedi aç susuz.sulara gömüldüler titanic gibi battılar ülkelerinden kaçarken başka ülkelere kim hayvan binlerce çocuk öldü africada somalide binlerce insan aç susuz ölüyor kim hayvan???biz mi hayvanlar mı,??
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.