İran Haberleri

İran haber, İran son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İran - 02.06.2021
İkinci Karabağ sonrası Azerbaycan-Ermenistan müzakereleri ne durumda?
Bu konu özellikle 12 Mayıs tarihinde Azerbaycan'ın Laçın rayonu ile Ermenistan'ın Sisyan rayonu arasında bulunan Karagöl bölgesinde yaşanan gerginlikten sonra daha çok gündeme geldi. Bu gerginlik Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'un bölgeye ziyareti sırasında yaşandı ve basına yansıyan bilgilere göre bu ziyaret esnasında sınırların belirlenmesi için taraflar arasında taslak bir anlaşma hazırlandı. Basında yer alan söz konusu taslak anlaşmaya göre taraflar arasında sınırların belirlenmesi için bir komisyon kurulacak. Komisyon ilk toplantısını 30 Haziran'da Ermenistan'daki erken seçimlerden sonra gerçekleştirecek.
İran - 02.06.2021
Son dakika haber... Ruhani, Viyana'daki toplantılarda "ABD ile temel meselenin çözüldüğünü" belirtti
İran'da 18 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerine de değinen Ruhani, devrimin en önemli kazanımlarından birinin sandık olduğunu vurguladı.
İran - 02.06.2021
Irak'ta derinleşen Haşdi Şabi krizi seçimleri nasıl etkiler?
Peki, hükümetle Haşdi Şabi arasında artan gerilim 10 Ekim'de yapılması planlanan erken seçimleri etkiler mi? -Haşdi Şabi komutanının gözaltına alınması gerilimi tırmandırdı Terör örgütü DEAŞ'ın Haziran 2014'te Musul başta olmak üzere Irak topraklarının üçte birini ele geçirmesinin ardından, ülkedeki Şii toplum üzerinde en etkili dini otorite olan Ayetullah Ali es-Sistani'nin çağrısı üzerine kurulan Haşdi Şabi, aslında DEAŞ karşıtı bir yapı olarak kurulsa da zamanla İran'ın Irak'taki sert güç unsurlarından biri haline geldi.
İran - 02.06.2021
MSB: "Hakkâri Yüksekova'da modüler beton duvar yapımında çalışan firmaların emniyetini almak üzere yol araması yapan METİ timimize İran...
MSB: "Hakkari Yüksekova'da modüler beton duvar yapımında çalışan firmaların emniyetini almak üzere yol araması yapan METİ timimize İran topraklarından roket atılmış, verilen karşılık neticesinde 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirilmiştir.
İran - 02.06.2021
Son dakika haber: Yüksekova'da METİ timine İran topraklarından roket atan 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika haber... Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yol araması yapan Mayın El Yapımı Patlayıcı Tespiti ve İmha (METİ) timine İran topraklarından roket atılması üzerine verilen karşılıkta 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi.
İran - 02.06.2021
MSB: Hakkari Yüksekova'da yol araması yapan METİ timine İran topraklarından roket atılmış, verilen karşılık neticesinde 3 PKK'lı terörist etkisiz...
MSB: Hakkari Yüksekova'da yol araması yapan METİ timine İran topraklarından roket atılmış, verilen karşılık neticesinde 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirilmiştir.
İran - 02.06.2021
İran donanmasına ait bir gemi Umman Denizi'nde battı
İran Deniz Kuvvetlerine ait "Hark" adlı askeri geminin Umman Denizi'nde battığı bildirildi.
İran - 02.06.2021
Brent petrolün varili 70,48 dolar
OPEC+ grubu, dün gerçekleştirilen 17. Bakanlar Toplantısı'nda, petrol talebine ilişkin olumlu beklentilerin etkisiyle günlük üretim kesintilerinin kademeli olarak hafifletilmesi planına devam etme kararı aldı. 1 Nisan'daki toplantısında mayıs, haziran ve temmuz ayları için günlük petrol üretimini kademeli olarak artırma kararı alan grubun, üye ülkelerden İran'ın petrol üretiminde beklenen artışa rağmen güçlü talep görünümüne işaret ederek üretim politikasında değişikliğe gitmemesi fiyatların yükselişini destekliyor.
İran - 02.06.2021
Milletlerarası anlaşmalar Resmi Gazete'de yayımlandı
25 Haziran 2018'de imzalanan "Türkiye ile İzlanda Arasında Tarım Protokolünün Tadil Enstrümanı ve Türkiye ile Norveç Arasında Tarım Ürünleri Ticaretine Dair 10 Aralık 1991 Tarihli Protokolün Tadil Enstrümanı"nın onaylanması hakkında karar Resmi Gazete'de yer aldı.
İran - 02.06.2021
Brent petrol 70 dolarda, altın yatay
Petrol fiyatları, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve birlikte hareket eden ülkeler grubunun (OPEC+) dünkü toplantısında Haziran'da ve Temmuz'da petrol arz kesintilerinin kademeli olarak azaltılması planına bağlı kalmasından sonra, Brent petrolün varil fiyatı yükseldiği 71 doların...
İran - 02.06.2021
Son dakika! ABD ve BM Yemen Özel Temsilcileri ülkede ateşkes çağrısı yaptı
Son dakika haberleri: ABD'nin Yemen Özel Temsilcisi Tim Lenderking ile Birleşmiş Milletler Yemen Özel Temsilcisi Martin Griffiths, Yemen'de acil ateşkes çağrısında bulundu.
İran - 02.06.2021
Son dakika: Kuveyt Veliaht Prensi es-Sabah, Riyad'da Suudi Arabistan Veliaht Prensi bin Selman ile görüştü
Bir son dakika haberine göre Kuveyt Veliaht Prensi Şeyh Meşal el-Ahmed el-Cabir es-Sabah, Riyad'da Suudi Arabistanlı mevkidaşı Muhammed bin Selman ile bölgesel gelişmeler ve işbirliği konusunu görüştü.
İran - 02.06.2021
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT canlı yayınına konuk oldu: (5)
Son dakika politika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Terör örgütünün kandırdığı gençlere de seslenmek istiyorum: Bu kiralık katiller çetesinden bir an önce kaçıp, emin ellere gelin, devletimize sığının.
İran - 02.06.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Cuma günü Zonguldak'ta bir müjde açıklayacağız. Zonguldak'ta Uzun Mehmet Camii'nin açılışını yapacağız. Oradan da Kanuni...
Salgın döneminde gerçekleşen desteklerle ilgili hatırlatmalarda bulunan Erdoğan, "Dün akşam bütün ilave tedbirlerin bir paketini açıkladık. Salgın döneminde devletimiz tüm imkanlarını seferber etti. Yaptığımız harcamalar 104 milyar lirayı bulacak. Tüm emeklilerimizin bayram ikramiyelerini yükselttik. Kurban bayramında da aynı şekilde olacak. 7 milyon haneye nakit yardımı gerçekleştirdik. Verdiğimiz tüm desteklerin miktarı haziran sonu itibarıyla 181 milyar liraya ulaşacaktır.
İran - 02.06.2021
Husiler, BM'nin Kızıldeniz'e petrol sızdırma riski olan tankerle ilgili anlaşmaya uymadığını iddia etti
Yemen'de İran destekli Husiler, Birleşmiş Milletler (BM) ekibinin, Hudeyde'nin kuzeyindeki Ras İsa Limanı'nda demirleyen ve Kızıldeniz'e 1,1 milyon varil petrol sızdırma riski bulunan tankerle ilgili imzalanan anlaşmaya uymadığını öne sürdü.
İran - 01.06.2021
ABD'li Senatör, İsrail'in ABD'den 1 milyar dolar askeri yardım talep edeceğini açıkladı
ABD'nin Güney Carolina Senatörü Cumhuriyetçi Lindsey Graham, İsrail'in, Gazze Şeridi'ndeki saldırılardan sonra Demir Kubbe hava savunma sistemlerini güçlendirmek için ABD Savunma Bakanlığından (Pentagon) 1 milyar dolarlık acil askeri yardım isteyeceğini açıkladı.
İran - 01.06.2021
İran'ın Sistan-Beluçistan eyaletinde aynı aileden 8 kişi ölü bulundu
İran'ın güneydoğusundaki Sistan-Beluçistan eyaletinin merkezi Zahidan kentinde aynı aileden 8 kişinin evde ölü bulunduğu belirtildi.
İran - 01.06.2021
İran devlet televizyonu, reformist cumhurbaşkanı adayının seçim filmini yayınlamadı
İran devlet televizyonu 18 Haziran'da yapılacak 13. Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinin reformist adaylarından Abdunnasır Himmeti'nin seçim propaganda filmini yayınlamadı.
İran - 01.06.2021
Son dakika haberi: Yemen hükümet, Hudeyde Limanı'na petrol taşıyan gemilerin girişine izin verdi
Son dakika gündem haberi: Yemen hükümeti, petrol ve türevlerini taşıyan gemilerin, İran destekli Husilerin kontrolündeki Hudeyde Limanı'na girişine izin verdiğini duyurdu.
İran - 01.06.2021
Son dakika haber... Netanyahu, "ABD'yle sürtüşme pahasına bile olsa" İran'ın nükleer silahlanmasına izin vermeyeceklerini söyledi
Edinilen son dakika gelişmesine göre İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İran'ın nükleer silaha sahip olmasını önlemek için ABD'yle gerginliği bile göze alacaklarını belirtti.
İran - 01.06.2021
İran'da hava üssünde feci kaza: 2 ölü
İran'ın Dezful kentinde hava üssündeki hangarda bulunan savaş uçağında yaşanan teknik arıza sonucu fırlatma koltuklarının devreye girmesiyle 2 pilot hayatını kaybetti.
İran - 01.06.2021
İran 120 Bin Ton Tavuk Eti İthal Edecek
İran Bakanlar Kurulu tarafından alınan bir Karara göre 120 bin ton tavuk etinin 42. 000 Riyal/1 ABD Doları tercihli kuru üzerinden ithal edilecektir.
İran - 01.06.2021
İran Ticaret Odası Eski Üyesi Alipur: İran'ın Halı Pazarı Yün Kaçakçılığı Tehdidi ile Karşı Karşıya
İran Ticaret Odası eski üyesi Mehdi Alipur, İran'ın halı üretimi alanında yaşanan sorunlar nedeniyle bu pazarın önemli bir kısmının yabancı ülkeler tarafından tehdit edildiğini açıklamıştır.
İran - 01.06.2021
İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı (2021-43)
Bu çerçevede İçişleri Bakanlığı'nın 31. 05. 2021 tarih 8832 sayılı Genelgesi doğrultusunda; salgınla mücadele tedbirleri kapsamında tüm sınır kapılarımızdan (kara, hava, deniz) ülkemize girişlerde uygulama birliğinin tesis edilmesi amacıyla 1 Haziran 2021 tarihinden itibaren İlimize girişlere ilişkin aşağıdaki kararlar alınmıştır.
İran - 01.06.2021
İran Hükümet Sözcüsü Rebii: "Viyana müzakerelerinde çıkmazda değiliz"
İran Hükümet Sözcüsü Ali Rebii, Avusturya'nın başkenti Viyana'daki nükleer anlaşma geri dönüş kapsamında yürütülen müzakerelere yönelik, "Müzakerelerde çıkmazda değiliz. Artık temel bazı konular hakkında karar alma aşamasındayız.
İran - 01.06.2021
İran'da son 24 saatte Kovid-19'dan 171 kişi hayatını kaybetti
İran'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı 171 artarak 80 bin 327'ye yükseldi.
İran - 01.06.2021
İran Narkotikle Mücadele Kurumu: İran'da uyuşturucudan yılda yaklaşık 5 bin kişi ölüyor
İran Narkotikle Mücadele Kurumu Tedavi ve Sosyal Destek Genel Müdürü Rıza Tuyserkanmeneş, ülkesinde son yıllarda uyuşturucu kullanımının arttığını ve yılda yaklaşık 5 bin kişinin öldüğünü söyledi.
İran - 01.06.2021
İran'da askeri üste kaza: 2 pilot öldü
İran'ın güneybatısındaki Huzistan eyaletinde bir askeri hava üssünde meydana gelen kazada 2 pilotun hayatını kaybettiği bildirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
İran Haberleri | İran Haber - Haberler - Sayfa 8 - İran haberleri, son dakika iran haber ve gelişmeleri burada. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ABD'nin BM nezdindeki daimi temsilcisi Greenfield ile görüştü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.6.2021 00:06:36. #1.16#

title