İran, Terör Örgütü Pjak'a Göz Açtırmıyor

İran, Terör Örgütü Pjak'a Göz Açtırmıyor

Türkiye, Terörle Mücadele Kapsamında Irak'ın Kuzeyindeki PKK Kamplarına Yönelik Hava Harekatını Aralıklarla Sürdürürken, İran da Örgütün Bu Ülkedeki Uzantısı Pjak Militanlarına Göz Açtırmıyor. Dün Gece ve Önceki Gün Teröristlerle Girilen Çatışmalarda Çok Sayıda Pjak Üyesinin Öldürüldüğü Belirtildi.

İran, Terör Örgütü Pjak'a Göz Açtırmıyor

Türkiye, terörle mücadele kapsamında Irak'ın kuzeyindeki PKK kamplarına yönelik hava harekatını aralıklarla sürdürürken, İran da örgütün bu ülkedeki uzantısı PJAK militanlarına göz açtırmıyor. Dün gece ve önceki gün teröristlerle girilen çatışmalarda çok sayıda PJAK üyesinin öldürüldüğü belirtildi.

Bölücü terör örgütü PKK'nın İran kolu olan PJAK ile İran Ordusu arasında yaşanan silahlı çatışmalarda çok sayıda teröristin öldürüldüğü açıklandı. Zaman zaman top atışları ile teröristlerin kaçış istikametlerinin bombalandığı da vurgulandı. İran Devrim Muhafızları Bölge Komutanı General Muhammed Ali Cafer, Hoya ve Salmasi bölgelerinde örgüt militanları ile girilen sıcak temasta çok sayıda terörist öldürüldüğünü açıkladı. Karakollara yönelik eylem planı içinde olan teröristlere yönelik gerçekleştirilen

operasyonlarda, İran Ordusu'na mensup 3 askerin de hayatını kaybettiğini açıklayan Cafer, olaylarda onlarca teröristin de ağır şekilde yaralandığını duyurdu.

Bölücü teröristlere göz açtırmayan Tahran yönetimi, geçtiğimiz günlerde Adalet Bakanı Ayetullah Mahmud Shahrudi'nin yaptığı açıklama ile, 'bölücü plan' ve 'rejim muhalifi kanlı eylem' yapmakla suçlanan Agit kod adlı PJAK üyesi Hasan Hikmet Demir'i idam etmişti.

(SK-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA