İran, PKK Hedeflerini Bombalıyor

İran, PKK Hedeflerini Bombalıyor

İran Devrim Muhafızları Güçleri, Irak'tan Sızmaya Çalışan PKK Teröristleriyle Çatışırken, İran Topçusu da Irak İçlerinde Terör Örgütüne Ait Hedefleri Bombalıyor.

İran, PKK Hedeflerini Bombalıyor

İran devrim muhafızları güçleri, Irak'tan sızmaya çalışan PKK teröristleriyle çatışırken, İran topçusu da Irak içlerinde terör örgütüne ait hedefleri bombalıyor.

Kuzey Irak'taki peşmergelerin sözcülerinden Cabbar Yaver, kuzey Irak'taki iki bölgenin, İran topçusunca 3 gündür bombalandığını belirtti.

Peşdar bölge valisi Hüseyin Ahmet, Süleymaniye'nin 100 km. kuzeybatısında, İran sınırının 30 km. içindeki noktaların vurulduğunu belirtti. Vurulan ikinci nokta ise daha kuzeyde, Erbil'in 110 Km kuzeyinde, Haci Umran sınır kapısı yakınlarında bulunuyor.

Topçu ateşinin, PKK teröristlerinin sınırdan İran'a sızmaya çalışması üzerine başladığı, bu teşebbüs sonrasında İran Devrim Muhafızlarıyla çatışmalar çıktığı kaydedildi.

Yaver kendilerinin ''her iki taraf yanında da yer almadığını'' belirterek, ''bölgenin, köylerdeki sivillerin zarar görecekleri bir çatışma alanına dönmesine izin vermeyeceklerini'' söyledi.

Kaynak: AA