İran'lı Uyruklu "Tırnakçılar"In Dolandırma Anları Kamerada

İran'lı Uyruklu "Tırnakçılar"In Dolandırma Anları Kamerada

İSTANBUL'da paraları tanımak bahanesiyle, yanlarına yaklaştıkları turistlerin verdiği paraları, tırnakçılık yöntemiyle çaldıkları tespit edilen İran uyruklu 1' kadın 3 şüpheli polis tarafından yakalandı.

İran'lı Uyruklu

İSTANBUL'da paraları tanımak bahanesiyle, yanlarına yaklaştıkları turistlerin verdiği paraları, tırnakçılık yöntemiyle çaldıkları tespit edilen İran uyruklu 1' kadın 3 şüpheli polis tarafından yakalandı. Şüphelilerin turistleri dolandırma ve paralarını çalma anları ise kameralar tarafından görüntülendi.

Fatih'te bir erkek ile bir kadının, turist olan başka bir çiftle yol ortasında konuştuğu ve ellerindeki dolarları gösterdiğini fark eden polis ekipleri durumu takibe aldı. "Tırnakçılık" tabir edilen el çabukluğu ile para çalma yöntemini gerçekleştirmeye çalıştıkları tespit edilen iki şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin üzerinden Mohsen Naderi ve Sakıneh Bakhshıan adına düzenlenmiş iki pasaport çıktı. Ancak yapılan incelemede pasaportların sahte olduğu ve şüphelilerin gerçekte İran uyruklu Ali Rıza P. ile Sakıneh P. olduğu belirlendi. Bu arada şüphelilere olaylar sırasında yardım eden Bahman N.' de polis tarafından yakalandı.

Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliğine getirilen şüphelilerin Fatih ve Şişli ilçelerinde bir çok olay gerçekleştirdikleri tespit edildi. Şüphelilerin, diğer turistlerin yanına yaklaşarak önce ellerindeki dolarları gösterdikleri ve mağdurların üzerindeki paralarla karşılaştırmak istediklerini söyledikleri, paraları da incelerken el çabukluğu ile bir kısmını çaldıkları öğrenildi. Poliste işlemleri tamamlanan şüpheliler Ali Rıza P ile Sakıneh P. tutuklanırken diğer şüpheli serbest bırakıldı. - İstanbul

Kaynak: DHA