İran İslam Devrimi Yıldönümü Resepsiyonu (1)

İran İslam Devrimi Yıldönümü Resepsiyonu (1)

Büyük Birlik Partisi (Bbp) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, "Partinin İçine Bir Sızma Olduğu Anlaşılıyor. Bir Takım Komplolarla Karşı Karşıya Olduğumuz Açıkça Görülüyor. Partiden Bir Heyet Oluşturup İnceleme Yapmaları İçin Trabzon'a Gönderdik" Dedi.

İran İslam Devrimi Yıldönümü Resepsiyonu (1)

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, "Partinin içine bir sızma olduğu anlaşılıyor. Bir takım komplolarla karşı karşıya olduğumuz açıkça görülüyor. Partiden bir heyet oluşturup inceleme yapmaları için Trabzon'a gönderdik" dedi.

Yazıcıoğlu, Hrant Dink cinayetinin azmettiricisi olduğu iddia edilen Yasin Hayal'e cezaevinde kaldığı dönem BBP'nin para yardımı yaptığı iddiaları üzerine Yargıtay'ın parti hakkında inceleme başlatacağı haberlerini ise, "Bize bu konuda ulaşan henüz resmi bir bilgi yok" diye konuştu.

İran İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Misyon Şefi Gholomreza Bagheri Moghaddam, İran İslam Devrimi'nin 28. yıldönümü nedeniyle Hilton Otel'de bir resepsiyon verdi. Resepsiyona kapatılan Refah Partisi eski Genel Başkanı Necmettin Erbakan, SP Genel Başkanı Recai Kutan, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, ATO Başkanı Sinan Aygün, AK Parti yöneticileri ve çok sayıda davetli katıldı. Resepsiyonda gazetecilerin sorularını cevaplayan BBP lideri Yazıcıoğlu, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink cinayetinin azmettiricisi olduğu ileri sürülen Yasin Hayal'e cezaevinde kaldığı dönem BBP'nin bin YTL para yardımı yaptığı iddialarından sonra Yargıtay'ın inceleme başlattığına ilişkin medyaya yansıyan haberleri değerlendirdi. Bu konuya ilişkin kendilerine ulaşan herhangi bir resmi bilginin olmadığını ifade eden Yazıcıoğlu, "Eski savcı BBP Genel Başkan Yardımcısı Ömer Köse, Emniyet eski Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Başkan Yardımcımız Ertuğrul Ogan'ı Trabzon'da inceleme yapmak üzere görevlendirdim. Bütün yönleriyle bir araştırma yaptırıyoruz, biz kendimiz olayı inceliyoruz. Partinin içine bir sızma olduğu anlaşılıyor. Bir takım komplolarla karşı karşıya olduğumuz açıkça görülüyor. Alperen Ocakları'nın da böyle bir çalışma yaptığını öğrendim" diye konuştum.

BBP'nin kanunlardan hiç bir zaman sapmadığını, her türlü faaliyetini hukuk kuralları içerisinde yaptığını söyleyen Yazıcıoğlu, BBP'nin milli hassasiyeti olan, milli refleksi yüksek bir parti olduğunu vurguladı.

Yazıcıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz basın toplantısı, protesto gösterileri, miting ve yürüyüşler yaparız. Tartışırız, eleştiririz ama şiddet kullanmayız. BBP'ye katılımlar sürüyor. BBP bu olayla gündeme gelmiş değildir. BBP büyüyen, gelişen ve şu anda Türkiye'nin en fazla büyüme trendi gösteren siyasi partisidir. 'Şimdi Büyük Birlik Zamanıdır' dedik, ciddi anlamda partimize katılımlar başladı. Tüm illerimizde katılım törenleri yaparken, bir anda Trabzon meselesi ile partimiz gündeme taşınmış oldu. Anlaşılıyor ki, BBP'nin büyümesinden rahatsızlık duyanlar var. Olacak bunlar. Önemli olan yargısız infaz yapılmamasıdır. Soruşturmanın gizliliği esasları ihlal edilerek, 3-4 yıl önceki olayları yeniymiş gibi göstererek, sanki BBP'nin karar organlarının iradesiyle partinin kasasından doğrudan suçluya verilmiş bir para varmış gibi takdim edilmesi ahlaki ve hukuku değildir. Bu, basın ahlakına da uygun değildir. Bunlardan bir haber kirliliği oluşturarak nereye varmak istiyorlar, onu göreceğiz. Derin devlet tartışması başlamışken, derin millet tartışması da yaratmak için BBP'yi de işin içine kattılar. Biz milletin ta kendisiyiz. Yasalar çerçevesinde milletimizin duygularını, tepkilerini ifade etmeye, milletimizin göstermesi gereken refleksleri göstermeye devam edeceğiz. Şiddete 'hayır' ama milletin reflekslerini temsil etmeye 'evet' diyorum."

(YZE-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA