İran'ın Nükleer Programı

İran'ın Nükleer Programı

Körfez-arap Ülkeleri, Nükleer Programından Ötürü İran'a Yapılacak Herhangi Askeri Bir Müdahaleye Karşı Olduklarını Açıkladı.

İran'ın Nükleer Programı

Körfez-Arap Ülkeleri, nükleer programından ötürü İran'a yapılacak herhangi askeri bir müdahaleye karşı olduklarını açıkladı.

Körfez-Arap Ülkeleri İşbirliği Konseyi Başkanı Abdul Rahman El Attiya, Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi'deki Körfez Güvenliği başlıklı konferansın açılışında yaptığı konuşmada, "İran'a yapılacak herhangi bir askeri müdahale ile karşı karşıya kalmayı reddediyoruz. Böyle bir şey olumsuz sonuçlar, hatta bir felaket doğurur. İran'ın nükleer dosyası ile ilgili olarak hala politik çözüm şansı vardır" dedi. Körfez-Arap Ülkeleri İşbirliği Konseyi'nin geçmiş açıklamalarında, İran'ın nükleer tesislerinin hava saldırısı ile vurulmasının, feci çevre sorunlarına yol açabileceği endişesi taşındığı ifade edilmişti.

Körfez Arap Ülkeleri İşbirliği Konseyi; Bahreyn, Kuveyt, Umman, Katar, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri ülkelerinden oluşuyor.

(AFP-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA