İran'ın Nükleer Programı

İran'ın Nükleer Programı

Nükleer Programını Sonlandırmayan İran'a Karşı Yaptırımları Güçlendirmek Amacıyla Bir Araya Gelen Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'nin 5 Daimi Üyesi ve Almanya'nın Dışişleri Bakanları, 1 Mart Perşembe Günü Telefonla Görüşmek Üzere Bugünkü Toplantıyı Bitirdi.

İran'ın Nükleer Programı

Nükleer programını sonlandırmayan İran'a karşı yaptırımları güçlendirmek amacıyla bir araya gelen Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'nin 5 daimi üyesi ve Almanya'nın Dışişleri Bakanları, 1 Mart Perşembe günü telefonla görüşmek üzere bugünkü toplantıyı bitirdi.

ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, İngiltere'nin başkenti Londra'da bir araya gelen BM Güvenlik Konseyi 5 daimi üyesi ABD, İngiltere, Rusya, Çin ve Fransa ile AB Dönem Başkanı Almanya'nın dışişleri bakanları, konseyin İran ile ilgili yaptırım kararını katılaştırmak için yaptıkları toplantıyı sona erdirdi. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Sean McCoırmack, "Bakanlar, BM'nin yaptırım kararlarını ele almak üzere yeniden görüşme kararı alarak toplantıyı bitirdi. 1 Mart Perşembe günkü görüşmeler telefon aracılığıyla yapılacak" dedi.

(AFP-OYK-OYK-RO-D)

Kaynak: İHA