Iraklı Kürt Milletvekilinden İlginç İddia

Iraklı Kürt Milletvekilinden İlginç İddia

Irak Parlamentosu'nun Kürt Milletvekillerinden Buhari Abdullah, Devam Eden Bağdat Güvenlik Planının Başarısız Sonuçlanması Halinde, Başbakan Nuri El Maliki'nin Görevden Uzaklaşabileceğini Söyledi.

Iraklı Kürt Milletvekilinden İlginç İddia

Irak Parlamentosu'nun Kürt milletvekillerinden Buhari Abdullah, devam eden Bağdat güvenlik planının başarısız sonuçlanması halinde, Başbakan Nuri El Maliki'nin görevden uzaklaşabileceğini söyledi.

Bugün basın mensuplarına güvenlik operasyonuyla ilgili bir değerlendirme yapan Kürt ittifakı üyesi Abdullah, Birleşik Irak İttifakı'nın Irak ile ilgili görevini yapamadıklarına inandığını söyledi. Abdullah, "Başbakan Nuri El Maliki ve Şii İttifakı, Bağdat güvenlik planının başarısız olması durumunda, Maliki hükümetinin de başarısız olacağını biliyorlar" dedi.

Bağdat güvenlik planının başarısız olması durumunda, Başbakan Maliki'nin görevden alınacağını belirten Abdullah, Irak Parlamentosu'nun bu konuda karar alacağını ve bu kararın başta ABD olmak üzere dış güçler üzerinde etkili olacağını ileri sürdü.

Geçtiğimiz günlerde uygulamaya konulan Bağdat güvenlik planı doğrultusunda yapılan operasyonlara peşmergeler de katılmış, Bağdat'ta görev verilen peşmergeler arasında terör örgütü PKK'nın firari üyelerinin de yer aldığı ifade edilmişti.

(SK-OYK-OYK-RO-D)