Irak ve Türkiye, Enerji ve Yatırım Konularını Değerlendirecek

Irak ve Türkiye, Enerji ve Yatırım Konularını Değerlendirecek

Irak'ta Yeniden Yapılandırma Faaliyetlerinin Daha Etkili Çalışmasını Sağlamak Amacıyla Kurulan "Irak Uluslararası Yeniden İmar Fonu", Dış Ticaret Müsteşarlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (Tim) 21 Mart 2007 Tarihinde Elektrik, Su Kaynakları, Yatırımlar ve Müteahhitlik Konularını Değerlendirecek.

Irak ve Türkiye, Enerji ve Yatırım Konularını Değerlendirecek

Irak'ta yeniden yapılandırma faaliyetlerinin daha etkili çalışmasını sağlamak amacıyla kurulan "Irak Uluslararası Yeniden İmar Fonu", Dış Ticaret Müsteşarlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 21 Mart 2007 tarihinde elektrik, su kaynakları, yatırımlar ve müteahhitlik konularını değerlendirecek.

TİM'den yapılan açıklamada, Irak Uluslararası Yeniden İmar Fonu'nun (International Reconstruction Fund Facility for Iraq – IRFFI) Donörler Komitesi Beşinci Toplantısı'nı İstanbul'da yapacağına işaret edildi. Açıklamada, söz konusu bu toplantının ardından Dış Ticaret Müsteşarlığı ve TİM'in işbirliğiyle, yarın İstanbul'da bir toplantı gerçekleştireceği belirtildi. Açıklamada, Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, TİM Başkanı Oğuz Satıcı, Irak Elektrik Bakanı Karim Wahed Hassan, Su Kaynakları Bakanı Abdullatif Jamal Rashed, Eğitim Bakanı Khader Musa Jeafer ve Irak Planlama Bakanı Ali Baban'ın toplantıya katılacağı bildirildi.

Açıklamada, toplantıda, "Turkish-Iraqi Partnership" başlıklı bir seminer düzenleneceği ve elektrik, su kaynakları, yatırımlar ve müteahhitlik konularına yönelik üç konunun değerlendirileceği belirtildi.(ANKA)