Irak'taki Saldırıda Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 40'a Yükseldi

Irak'taki Saldırıda Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 40'a Yükseldi

Irak'ın Başkenti Bağdat'ın Batısındaki Habbaniyah Kasabası'nda Sünnilerin Gittiği Bir Caminin Önünde Gerçekleştirilen Bombalı Saldırıda Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 40'a Çıktı.

Irak'taki Saldırıda Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 40'a Yükseldi

Irak'ın başkenti Bağdat'ın batısındaki Habbaniyah Kasabası'nda Sünnilerin gittiği bir caminin önünde gerçekleştirilen bombalı saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 40'a çıktı.

Hastane kaynaklarından elde edilen bilgiye göre, Bağdat'ın 80 kilometre batısındaki Habbaniyah Kasabası'nda Sünnilerin gittiği bir cami önünde bomba yüklü aracın patlatılmasıyla 40 kişi hayatını kaybetti. Saldırıda 60 kişinin de yaralandığı ifade ediliyor. İsminin açıklanmasını istemeyen bir hastane yetkilisi, saldırının petrol yüklü bir kamyonla gerçekleştirildiğini, olay anında çok sayıda kişinin camide bulunduğunu söyledi. Yetkili, bölgede oturanların saldırıyla ilgili olarak El Kaide'yi suçladıklarını da sözlerine ekledi.

ABD askeri yetkililerinden yapılan açıklamada ise, saldırının okul, Irak polis noktası ve bir caminin yakınında gerçekleştirildiği ileri sürüldü. Sünnilerin gittiği caminin adının El Falahat Camisi olduğu ifade ediliyor.

(AFP-OYK-OYK-RO-D)