Irak'ta Düğün Konvoyuna Bombalı Saldırı: 17 Ölü

Irak'ta Düğün Konvoyuna Bombalı Saldırı: 17 Ölü

Irak'ın Başkenti Bağdat'ta Patlayıcı Yüklü Araçla Bir Düğün Konvoyuna Yönelik Düzenlenen Saldırıda 17 Kişi Hayatını Kaybetti. Olayda Çok Sayıda Kişi de Yaralandı.

Irak'ta Düğün Konvoyuna Bombalı Saldırı: 17 Ölü
05.07.2007 22:20 | Son Güncelleme: 05.07.2007 22:20

Irak'ın başkenti Bağdat'ta patlayıcı yüklü araçla bir düğün konvoyuna yönelik düzenlenen saldırıda 17 kişi hayatını kaybetti. Olayda çok sayıda kişi de yaralandı.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Bağdat'ta Şiiler'in yoğun olarak yaşadığı Ebu Tchir bölgesindeki El Bağdadi Cafe önünde bir düğün konvoyuna bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. İlk belirlemelere göre 17 kişinin hayatını kaybettiğini belirten yetkililer, gelin ve damadın da yaralı olarak kurtulduğunu belirtti. Onlarca kişinin yaralandığı belirtilirken, saldırı anında olay yerindeki görgü tanığı Ali Hüseyin adlı Iraklı, düğün konvoyunun, fotoğraf çekmek için durduğu bir yerde saldırıya

uğradığını belirtti. Hüseyin, "2 minibüsün, içindeki insanlarla birlikte tamamen yandığını gördüm. İnsanlar, aracın güvenlik güçlerinden kaçtığını ancak konvoy önünde patladığını söyledi" dedi.

(AFP-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA

title