Irak'ta ABD Aleyhtarı Gösteri

Irak'ta ABD Aleyhtarı Gösteri

Dün Irak'ın Başkenti Bağdat'ta Bir Camiyi Basarak İbadethanenin Duvarlarına "No İslam", "No Mehdi" Gibi Yazılar Yazan ABD Askerleri, Bugün Bağdat'ta Protesto Edildi.

Irak'ta ABD Aleyhtarı Gösteri

Dün Irak'ın başkenti Bağdat'ta bir camiyi basarak ibadethanenin duvarlarına "No İslam", "No Mehdi" gibi yazılar yazan ABD askerleri, bugün Bağdat'ta protesto edildi.

Amerikan Ordusu'na mensup askeri güçler, dün gece kentin doğusunda Şii nüfusun yoğun olduğu El Şaab Mahallesi'ndeki El Şurufiye Camii'ni basmış, baskın sonrası caminin duvarlarına "No İslam" ve "No Mehdi" gibi çirkin yazılar yazılmıştı. Bugün yüzlerce Irak halkı, kentin doğusunda gerçekleşen olay yerinde toplanarak, ABD karşıtı protesto gösterisi düzenledi. Amerikan karşıtı çeşitli pankart ve dövizlerin açıldığı gösteride, Amerika'ya lanet yağdırılırken, koalisyon askerlerinin bir an önce ülkeyi terk

etmesi istendi. Olası saldırılara karşı güvenlik önlemlerinin alındığı gösteride, dünkü cami baskınında gözaltına alınan 2 Iraklı'nın da serbest bırakılması istendi. Zaman zaman hükümet aleyhtarı sloganların da atıldığı eylem, alınan önlemler nedeniyle olaysız sona erdi.

(SK-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA