Irak'ta 6 ABD Askeri ve 1 Gazeteci Hayatını Kaybetti

Irak'ta 6 ABD Askeri ve 1 Gazeteci Hayatını Kaybetti

Irak'ın Başkenti Bağdat'ta Yol Kenarına Bırakılan Bombanın Patlatılması Sonucu 6 ABD Askeri ve 1 Gazetecinin Hayatını Kaybettiği, 2 Askerin de Yaralandığı Bildirildi.

Irak'ta 6 ABD Askeri ve 1 Gazeteci Hayatını Kaybetti

Irak'ın başkenti Bağdat'ta yol kenarına bırakılan bombanın patlatılması sonucu 6 ABD askeri ve 1 gazetecinin hayatını kaybettiği, 2 askerin de yaralandığı bildirildi.

Irak'taki ABD askeri karargahından yapılan açıklamada, Diyala bölgesinde yol kenarına bırakılan bombanın ABD askeri aracının geçişi sırasında patlatılması sonucu 6 ABD askeri ile 1 gazetecinin hayatını kaybettiği ifade edildi. Olayda 2 askerin de yaralandığı kaydedilirken, kısa süre önce yapılan açıklamada da başkent Bağdat'ta yine aynı yöntemle gerçekleştirilen saldırıda 2 askerin daha hayatını kaybettiği belirtilmişti. Irak'ta işgalden bu yana hayatını kaybeden ABD askeri sayısı 3 bin 374'e

yükselirken, bir başka ölüm haberi de Afganistan'dan geldi. Afganistan'ın başkenti Kabil'de Afgan askeri üniforması giyen bir kişinin, üst düzeyde korunan bir cezaevi yakınında 2 ABD askerini silahla vurarak öldürdüğü bildirildi.

Öte yandan İngiltere Savunma Bakanlığı'ndan akşam saatlerinde yapılan bir açıklamada, geçtiğimiz günlerde bir saldırıda yaralanan 1 İngiliz askerinin tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiği ifade edildi. İngiltere'nin de işgalden bu yana Irak'ta kaybettiği asker sayısı 148'e yükseldi.

(AFP-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA