Irak Sınırında Tezkere Değerlendirmesi

Irak Sınırında Tezkere Değerlendirmesi

Irak'a Sınır Ötesi Operasyon Yapılmasını Öngören Tezkerenin Bakanlar Kurulu Tarafından Meclis'e Gönderilmesi, Irak Sınırındaki Bazı Kamyon Şoförlerinin Tepkisine Neden Oldu.

Irak Sınırında Tezkere Değerlendirmesi

Irak'a sınır ötesi operasyon yapılmasını öngören tezkerenin Bakanlar Kurulu tarafından Meclis'e gönderilmesi, Irak sınırındaki bazı kamyon şoförlerinin tepkisine neden oldu.

Tezkerenin Bakanlar Kurulu tarafından Meclis'e gönderilmesi, Şırnak'ın Silopi ilçesindeki Habur Sınır Kapısı'nda bekleyen kamyonculardan bir kısmının tepkisine neden oldu. Olası bir operasyonun iki ülke arasında gerginliğe yol açacağını iddia eden kamyoncular, "Bu sorun operasyonla, savaşla değil; diyalogla çözülmeli. Biz her zaman diyalogtan yanayız. Büyüklerimiz de böyle yapmalı. Operasyonun yapılması durumunda kapı kapanacak. Kapının kapanmasıyla bizleri zor günler bekliyor. Bizim tek ekmeğimiz

buradan çıkıyor. Burası da olmazsa biz ne yaparız" diye konuştu. Bazı kamyoncular ise, yorum yapmaktan kaçınarak, "Hayırlısı neyse o olsun, bunu büyüklerimiz daha iyi bilir" ifadelerini kullandı.

(RY-OK-Y)

Kaynak: İHA