Irak'da Güvenlik Görevlileri İsyan Etti

Irak'da Güvenlik Görevlileri İsyan Etti

Irak'ın Divaniye Kentinde 4 Aydır Maaşlarını Alamayan Özel Güvenlik Görevlileri, Yaptıkları Eylemle Hükümeti Protesto Etti.

Irak'da Güvenlik Görevlileri İsyan Etti

Irak'ın Divaniye kentinde 4 aydır maaşlarını alamayan özel güvenlik görevlileri, yaptıkları eylemle hükümeti protesto etti.

Devlet dairelerinde çalışan ve 4 aydır maaşlarını alamayan özel güvenlik görevlileri, Divaniye'de gösteri düzenledi. Divaniye Valiliği binası önünde toplanan göstericilere polis müdahale edince kısa bir süre arbede yaşandı. Hükümet aleyhinde sloganlar atan yaklaşık 200 kişi, polis tarafından dağıtıldı. Gösteriye katılan güvenlik görevlilerinden Mahmut Ali, "Bu, barışçıl bir gösteridir. Hükümet maaşlarımızı 4 aydır ödemiyor. Sıkıntı içinde yaşıyoruz. Eğer böyle devam ederse, bizim de teröristlere

katılmaktan başka çaremiz yok. Başbakan Nuri El Maliki söz vermişti, ama yerine getirmedi. Amaçları nedir bilmiyorum? Maaşımızı alana kadar gösterilere devam edeceğiz" dedi. Diğer bir gösterici Ali Hüseyin ise, "Irak'ta demokrasi var diyorlar, ama demokrasi nerede? 4 ay boyunca maaş vermedikleri için herkesin ailesi sıkıntı içinde yaşıyor. Hakkımızı alana kadar gösterilere devam edeceğiz" diye konuştu.

(KA-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA