Irak'a Komşu Ülkeler Toplantısı

Irak'a Komşu Ülkeler Toplantısı

Bağdat'ta Irak'ın Komşu Ülkeleri ile Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'nin Daimi 5 Üyesinin Katıldığı, Irak'ın ve Bölgesel Güvenliğin Görüşüldüğü Toplantının Sonunda Heyetler Ülkelerine Geri Dönmeye Başladı.

Irak'a Komşu Ülkeler Toplantısı

Bağdat'ta Irak'ın komşu ülkeleri ile Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'nin daimi 5 üyesinin katıldığı, Irak'ın ve bölgesel güvenliğin görüşüldüğü toplantının sonunda heyetler ülkelerine geri dönmeye başladı.

Sabah başlayan ve yerel saatle 18.00'e kadar devam eden Irak'a komşu ülkeler toplantısı sona erdi. Irak'ın komşu ülkeleri ile BM Güvenlik Konseyi'nin daimi 5 üyesi ABD, Fransa, İngiltere, Rusya ve Çin'den katılan heyetler, Irak'ın ve bölgesel güvenliğin görüşüldüğü toplantının sonunda ülkelerine geri dönüyor. Zaman zaman İran ve ABD delegeleri arasında yaşanan gerginliğe de sahne olan toplantıda, ağırlıklı olarak Irak ve bölge sorunları ele alınmıştı.

Gün boyu süren toplantı sırasında işgal karşıtı isyancı milisler, toplantının gerçekleştirildiği bölgeye havan topu saldırısı düzenlemişti.

(SK-OYK-OYK-OK-D)