İpsala'da DSİ İşçisinin Kkka'dan Öldüğü İddiası

İpsala'da DSİ İşçisinin Kkka'dan Öldüğü İddiası

Edirne'nin İpsala İlçesinde Zehirlenme Şüphesi ile Tıp Fakültesi Hastanesi'ne Sevk Edilen Devlet Su İşleri(dsi) İşçisinin Ölümünün Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (Kkka) Hastalığından Olabileceği İddia Edildi.

İpsala'da DSİ İşçisinin Kkka'dan Öldüğü İddiası

Edirne'nin İpsala ilçesinde zehirlenme şüphesi ile Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edilen Devlet Su İşleri(DSİ) işçisinin ölümünün Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığından olabileceği iddia edildi.

DSİ işçisi Sabri Dalga'nın(41) 5 Temmuz Cumartesi günü rahatsızlanarak Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldığı, ancak yapılan müdahaleye rağmen bu gün hayatını kaybettiği belirtildi.

Dalga'nın cenazesi'nin sağlık ekiplerinin nezaretinde İpsala'ya getirildiğini ve ikindi namazından sonra asri mezarlıkta toprağa verildiğini kaydeden bir yakını "Sabri Dalga rahatsızlandığı zaman göbeğinin yakınlarında bir kırmızılık varmış. Hastane'de bir çok tahlil yapılmış, önce zehirlendiği sanılmış, ancak hayatını kaybetmiş. KKKA'dan şüphelenilmesi üzerine kanı tahlile gönderilmiş. Gelen sonucu bekliyoruz." şeklinde konuştu.

Kaynak: CHA