İphone 5s ve İphone 5c, 35 Ülkede Daha Satışta

İphone 5s ve İphone 5c, 35 Ülkede Daha Satışta

İphone 5s ve İphone 5c, 35 Ülkede Daha Satışta
Teknokulis - Haberler | Teknoloji

Apple, en yeni iPhone modellerini 35 ülkede daha satışa çıkarıyor.

Emre Çetinkaya - - Bilindiği üzere Apple, en yeni cihazları iPhone 5S ve iPhone 5C'yi 10 Eylül'de düzenlenen etkinlikte resmen görücüye çıkarmış ve 20 Eylül'de belli başlı birkaç ülkede satışa çıkarmıştı. Önceki yıllarda yaptığı gibi iPhone modellerini kademe kademe satışa sunan Apple bu sene de aynı şeyi yapıyor ve yeni iPhone modellerini bugün 35 ülkede daha satışa çıkarıyor.

Apple'ın yeni iPhone'ları bugün satışa çıkardığı 35 ülke şöyle; Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Fransız Batı Hint Adaları, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Makau, Malta, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Reunion Adası, Romanya, Rusya, Slovakya, Slovenya, Güney Kore, İspanya, İsveç, İsviçre, Tayvan ve Tayland.

Ülkemizde ne zaman satışa çıkacaklar?

Apple geçtiğimiz haftalarda açıkladığı gibi iPhone 5S ve iPhone 5C'yi ülkemizde 1 Kasım'da diğer 15 ülke ile birlikte satışa çıkaracak. Apple'ın yeni cihazlarını 1 Kasım'da satışa çıkaracağı ülkeler ise şöyle;

Arnavutluk, Ermenistan, Bahreyn, Kolombiya, El Salvador, Guam, Guatemala, Hindistan, Makedonya, Malezya, Meksika, Moldova, Karadağ, Suudi Arabistan, Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri.

Öte yandan bu ülkelerle birlikte yıl sonuna kadar iPhone 5S ve iPhone 5C'nin toplam 100 ülkede satışa çıkmış olması bekleniyor.

Emre Çetinkaya - Teknokulis : http://www.teknokulis.com

Kaynak: Teknokulis

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title