İp'liler Perinçek'e Moral İçin Cezaevi Önünde Slogan Attı

İp'liler Perinçek'e Moral İçin Cezaevi Önünde Slogan Attı

Tekirdağ'da Miting Düzenleyen İşçi Partililer (İp), Mitingin Ardından Doğu Perinçek'in Tutuklu Bulunduğu F Tipi Cezaevi Önünde Toplandı. Bir Süre Slogan Atan Partililer, Jandarma Komutanı Jandarma Albay Murat Öztürk'ün İkazı ile Dağıldı.

İp'liler Perinçek'e Moral İçin Cezaevi Önünde Slogan Attı

Tekirdağ'da miting düzenleyen İşçi Partililer (İP), mitingin ardından Doğu Perinçek'in tutuklu bulunduğu F tipi cezaevi önünde toplandı. Bir süre slogan atan partililer, Jandarma Komutanı Jandarma Albay Murat Öztürk'ün ikazı ile dağıldı.

İşçi Partisi, Tekirdağ'da 'Ulusal egemenlik ve tam bağımsızlık mitingi' düzenledi.

CHP, DSP, İP, SHP Tekirdağ il örgütleri, Tekirdağ Barosu, Tekirdağ Tabip Odası, Tekirdağ Ziraat Odası, ADD Tekirdağ Şubesi ve sivil toplum kuruluşları Tekirdağ Cengiz Topel Meydanı'nda İP Genel Başkanı Doğu Perinçek'le dayanışma amacıyla 'Ulusal egemenlik ve tam bağımsızlık mitingi' düzenledi.

Cumhuriyet mitinglerinin devamı olarak planlanan mitinge yurdun çeşitli yerlerinden katılımcılar geldi.

Miting sonrasında Perinçek'in eşi Şule Perinçek ve partililer, Tekirdağ Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi önüne gitti. Araçları ile cezaevi önünde toplanan partililer Perinçek'e moral için slogan attı.

Partililer, "Ergenekon oyunu Amerikan yalanı, Dürüst Cesur Perinçek, Özgür cesur Doğu Perinçek" diye slogan attı.

İşçi Partisi ve Türk bayrakları ile toplanan partililer yarım saat cezaevi önünde bekledi. Partililere hiçbir şekilde müdahale olmadı.

Sivil olarak cezaevi önüne gelen Tekirdağ Jandarma Komutanı Jandarma Albay Murat Öztürk bir partili ile konuştu.

Öztürk'ün konuşmasının ardından partililer dağıldı.

Kaynak: CHA