Türkiye genelinde yaşanan internet kesintisi için ''planlı çalışma'' açıklaması
BBC

Türkiye genelinde yaşanan internet kesintisi için ''planlı çalışma'' açıklaması

20.10.2020 09:24 | Son Güncelleme: 20.10.2020 11:42

Türk Telekom, Türksat Kablonet, Turknet ve Vodafone internet hizmetlerinde aksamaların olmasının sebebiyle sosyal medyada kullanıcılar durumdan bahsetti ve gündemde oldu. Türk Telekom ise bunun üzerine web sitesinde bir duyuru paylaştı ve kesintinin ''planlı çalışmadan" kaynaklandığı ve 5 saat sürmesinin beklendiğini belirtti.

Üke genelinde internet erişim sorunlarının yaşanmasıyla birlikte bu durum sosyal medyada gündem oldu. İnternet kullanıcıları, Türk Telekom, Türksat Kablonet, Turknet ve Vodafone internet hizmetlerinde aksama olduğunu aktardı. Birçok kullanıcı tarafından yaşanan sorunun gündeme getirilmesinin ardından Türk Telekom konu ile ilgili açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada, belirli bölgelerde planlı çalışmaların yapıldığını, buna bağlı olarak da sorun ve aksamaların yaşanacağını duyurdu. Duyuruda kesintinin "planlı çalışmadan" kaynaklandığı ve 5 saat sürmesinin beklendiği belirtildi.

KESİNTİNİN OLDUĞU İLLER

BBC Türkçe'nin haberine göre; Planlı çalışma kapsamında internet kesintisi yaşanacak iller Sivas, Samsun, Adıyaman, İstanbul Anadolu ve Avrupa yakaları, Antalya, Burdur, Kayseri ve Trabzon olarak bildirildi. Açıklama kısmında, "Müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için altyapıda çalışma planlanmıştır. Bazı müşterilerimizin kısa süreli hizmet kesintileri yaşaması öngörülmektedir" denildi.

48 SAAT ÖNCEDEN BİLGİ VERİLMELİ

Kendilerine önceden uyarı gitmediğini söyleyen kullanıcılarsa kesintilere sosyal medyada tepki gösterdi. Ticaret Bakanlığı geçen ay yaptığı açıklamada, abone olunan internet ve yayın platformu hizmetlerinde bakım ve onarım gibi nedenlerle kesinti yapılmadan 48 saat önce aboneye bilgi verilmesi gerektiğini belirtmişti.

Türkiye genelinde yaşanan internet kesintisi için ''planlı çalışma'' açıklaması
BBC
Haber Yorumları (7)
EDA: Saatlerdir internet hizmeti alamıyoruz arıza kaydı oluşturduk planlı çalışma var dendi. Madem böyle bir şey yapacaksınız kullanıcılara önceden haber verseniz ölmezsiniz. İş fatura kesip para almaya gelince oldukça hızlısınız fakat hizmet vermeye gelince tık yok.
ERKN: E. internet kesintisi yüzünden okul eğitim sistemi ne olacak hiç düsündüler mi ki .
YALANCILAR: internet 1 haftadır sıkıntılı kesıilip duruyor ne alakası var alt yapıyla bir yıldamı bitireceniz o zaman kesinti olan haftaların ücretini almayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title