İnsiyatif Mumcu'da Sorumluluk Ağar'da

İnsiyatif Mumcu'da Sorumluluk Ağar'da

Anavatan Partisi, Seçimlerden Çekilme Konusunda İnsiyatifi Genel Başkan Erkan Mumcu'ya Bırakırken Bundan Sonra Yaşanacak Süreçteki Sorumluluğu da Dp Genel Başkanı Mehmet Ağar'a Yükledi.

İnsiyatif Mumcu'da Sorumluluk Ağar'da

Anavatan Partisi, seçimlerden çekilme konusunda inisiyatifi Genel Başkan Erkan Mumcu'ya bırakırken bundan sonra yaşanacak süreçteki sorumluluğu da DP Genel Başkanı Mehmet Ağar'a yükledi.

Anavatan Partisi MKYK toplantısının ardından yapılan yazılı açıklamada, seçime girmeme kararının alınmadığı ve sürecin bundan sonraki sorumluluğunun DP yönetimine ait olduğu belirtildi.

Anavatan Partisi'nden yapılan açıklama şöyle:

"Anavatan Partisi Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK), 07 Haziran 2007 Perşembe günü, Genel Başkanımız Sayın Erkan Mumcu başkanlığında toplanmış, toplantı saat 20.30'da sona ermiştir.

MKYK sonrasında bazı basın organlarında ve haber sitelerinde, partimizin seçimlere katılmayacağı yönünde kaynağı belirsiz ve çelişkili haberler yer aldığı görülmüştür. MKYK'da Demokrat Parti ile bütünleşme süreci ele alınmış, bu sürecin başarısı için Anavatan Partisi'nin üzerine düşen tüm sorumlulukları yerine getirdiği, sürecin bundan sonraki aşamalarına ilişkin tüm sorumluluğun verecekleri karar ve atacakları adımlar doğrultusunda DP yönetimine ait olduğu değerlendirilmiştir.

Anavatan Partisi, tüm aday listelerini ve seçime tek başına katılma yönündeki hazırlıklarını tamamlamıştır. MKYK'da, Anavatan Partisi'nin seçimlere katılmamasına ilişkin karar imzaya açılmış, ancak DP'nin bütünleşme sürecine ilişkin atacağı adımlara göre bu kararın uygulanıp uygulanmaması inisiyatifi Genel Başkanımız Sayın Erkan Mumcu'ya bırakılmıştır."(ANKA)

Kaynak: ANKA