İNSANSIZ HAVA ARACI HABERLERİ

İnsansız Hava Aracı Haberleri

İnsansız Hava Aracı haber, İnsansız Hava Aracı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İnsansız Hava Aracı - Bugün
Son dakika haber... Jandarmanın sıkı takibi sonucu Iğdır'da 2 terörist sağ ele geçirildi
Gelen son dakika haberine göre İçişleri Bakanlığı, Iğdır kırsalında 3 gündür süren Yıldırım-3 Operasyonu kapsamında 2 kadın teröristin sağ ele geçirildiğini bildirdi.
İnsansız Hava Aracı - Bugün
Munzur Vadisi'nde kaybolan kardeşlerden ikincisinin de cesedi bulundu
Tunceli'de, Munzur Vadisi Milli Parkı'nda 10 gün önce kaybolan iki kardeşten diğerinin de cesedi bulundu.
İnsansız Hava Aracı - Bugün
Jandarmanın sıkı takibi sonucu Iğdır'da 2 terörist sağ ele geçirildi
İçişleri Bakanlığı, Iğdır kırsalında 3 gündür süren Yıldırım-3 Operasyonu kapsamında 2 kadın teröristin sağ ele geçirildiğini bildirdi.
İnsansız Hava Aracı - Bugün
Munzur Vadisi'nde kaybolan kardeşlerden ikincisinin de cesedi bulundu
Tunceli'de, Munzur Vadisi Milli Parkı'nda 10 gün önce kaybolan iki kardeşten diğerinin de cesedi bulundu.
İnsansız Hava Aracı - Dün
Azerbaycan, Ermenistan'a ait İHA'yı düşürdü
Azerbaycan, Ermenistan'a ait insansız hava aracını (İHA) düşürdüğünü açıkladı.
İnsansız Hava Aracı - 20.9.2020
Selçuk Bayraktar TEKNOFEST'e başvuru rekoru kırıldı
Selçuk Bayraktar TEKNOFEST'e başvuru rekoru kırıldı SANAYİ ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır ile Baykar Savunma Teknik Müdürü ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, bu yıl Gaziantep'te düzenlenen TEKNOFEST Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen insansız hava araçları (İHA) yarışmalarını izledi. Bayraktar, bu yıl TEKNOFEST'e başvuru rekoru kırıldığını söyledi. Bu yıl Gaziantep'te düzenlenen TEKNOFEST 2020 kapsamında Alleben Göleti'nde İHA yarışmaları düzenlendi. 101 takımın katıldığı yarışmayı izlemek için kente gelen Mehmet Fatih Kacır ve Selçuk Bayraktar, yarışmaya katılan takımları ziyaret ederek projeleri hakkında bilgi aldı. Kacır ve Bayraktar'a Gaziantep Valisi Davut Gül ile Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de eşlik etti. Yarışmacı takımları ziyaretlerin ardından konuşan Selçuk Bayraktar, TEKNOFEST'in 3 yıldır başarılı bir şekilde düzenlendiğini ifade ederek, şunları söyledi 100 binin üzerinde başvuruyla bir dünya rekoruna daha imza attık. Benim için kişisel olarak da TEKNOFEST ile çok duygusal bir anım var. 2000'li yıllara döndüğümüze, bizler de sizler gibi böyle ufak sayılabilecek insansız hava araçları üretiyorduk. ve geçen 16 yılda ülkemiz dünyada hatırı sayılır bir noktaya geldi bu teknolojiyle. İnşallah sizler bu bayrağı çok daha öteye, çok daha yükseğe çekeceksiniz. Bu yıl burada 32 ilimizden yarışan takımlarımız var. Diğer yarışmalara baktığımız zaman 81 ilimizden hatta dünyadan ciddi bir katılım oldu. İnşallah bu gelecek günlerin ülkemizin yüksek teknoloji serüveni açısından çok parlak bir geleceğine işarettir. 'PEK ÇOK PROJEYİ HAYATA GEÇİRECEKLER' Bakan Yardımcısı Kacır ise tüm takımlara başarı dileklerinde bulunarak, Belki ilk roketini yapanlar, ilk insansız hava aracını yapanlar TEKNOFEST vesilesiyle ilk kez bir teknoloji takımında yer alıp, bir tarih sınırı içerisinde bir projeye imza atma deneyimi elde eden gençlerimiz bundan böyle hayatlarında Türkiye'miz adına pek çok projeyi hayata geçirebileceklerine inanıyor.
İnsansız Hava Aracı - 19.9.2020
Gaziantep'te TEKNOFEST kapsamında İHA yarışları düzenlendi
TEKNOFEST'in her katılımcıya ayrı bir değer kattığını ifade eden Kacır, "Belki ilk roketini yapanlar, ilk insansız hava aracını yapanlar TEKNOFEST vesilesiyle ilk kez bir teknoloji takımında yer alıp bir tarih sınırı içerisinde bir projeye imza atma deneyimi elde eden gençlerimiz bundan böyle hayatlarında Türkiye'miz adına pek çok projeyi hayata geçirebileceklerine inanıyor.
İnsansız Hava Aracı - 19.9.2020
İçişleri Bakanı Soylu, gazi ve gazi yakınlarıyla bir araya geldi Açıklaması
Belki de Ayasofya mücadelelerini hatırlayan son nesillerden olduğunu dile getiren Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Unutturdular, niçin kapalı olduğunu, niçin açılmadığını, diğerlerinin niçin devam ettiğini, onun niçin müzeye döndürüldüğünü bir vesileyle tartışmayan, konuşmayan bir Türkiye hayal ettiler. Biz bunun açılmasını hayal edemezdik. Biz insansız hava aracı imal edeceğimizi hayal edemezdik.
İnsansız Hava Aracı - 18.9.2020
Zeka Gücü'nün parlak çocukları TEKNOFEST finallerinde
Turkcell'in özel yetenekli çocukları geleceğin dünyasına hazırlamak amacıyla hayata geçirdiği Zeka Gücü Sınıfları, yüzlerce proje ile Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'te finale kaldı.
İnsansız Hava Aracı - 18.9.2020
Son dakika haberi... Zeka Gücü'nün özel yetenekli çocukları TEKNOFEST finallerinde
Son dakika haberlerine göre Turkcell'İn özel yetenekli çocukları geleceğin dünyasına hazırlamak amacıyla hayata geçirdiği Zeka Gücü Sınıfları, yüzlerce proje ile Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'te finale kaldı.
İnsansız Hava Aracı - 17.9.2020
Son dakika haber: Yemen'deki koalisyon güçleri, Husilere ait bir İHA'yı imha etti
Son dakika haberlerine göre Yemen hükümetine destek veren Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri, İran destekli Husilere ait bomba yüklü bir insansız hava aracını (İHA) etkisiz hale getirdiğini açıkladı.
İnsansız Hava Aracı - 17.9.2020
TÜBİTAK'ın TEKNOFEST'te düzenlediği İHA yarışları ilk kez lise öğrencilerine açıldı
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST kapsamında düzenlenen İnsansız Hava Araçları (İHA) yarışmaları, bu yıl ilk kez lise öğrencilerine açıldı.
İnsansız Hava Aracı - 17.9.2020
Suudi Koalisyonu, patlayıcı taşıyan İHA'yı imha etti
Suudi Koalisyonu, Suudi Arabistan'a fırlatılan patlayıcı taşıyan insansız hava aracının (İHA) imha edildiğini duyurdu.
İnsansız Hava Aracı - 17.9.2020
Flaş...Flaş...
Suudi Koalisyonu, Suudi Arabistan'a fırlatılan patlayıcı taşıyan insansız hava aracını engellediğini duyurdu.
İnsansız Hava Aracı - 17.9.2020
Öğrencilerden "geleceğin mesleklerine" yoğun ilgi
OSTİM Teknik Üniversitesi Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürü Turan Şişman, Endüstri 4.0 ve dijital dönüşümün birçok yeni meslek alanının ortaya çıkmasına ve mevcut iş alanlarının dönüşüme uğramasına yol açtığını bildirdi.
İnsansız Hava Aracı - 17.9.2020
Munzur Vadisi'nde kaybolan 2 kardeşin bulunması için İHA ve helikopterler de destek veriyor
Olay, geçtiğimiz Pazar günü yaşandı. 41 yaşındaki Mehmet ve 48 yaşındaki Bozkurt Aydemir kardeşler, 23 P 1387 plakalı araçlarıyla Munzur Vadisi Milli Parkı'na gitti. Üzerinde "Acil Durumlar İçin" yazılı bir not ile telefon numarası bırakılan aracı gören vatandaşlar, yanında ve çevresinde kimseyi göremeyince durumu jandarma ve AFAD ekiplerine bildirdi. Ekiplerin bölgeye sevk edilmesiyle 2 kardeşi arama çalışmaları hem karada hemde suda başlatıldı. Bugünde devam eden arama çalışmalarına havadan da helikopter ve insansız hava aracı ile destek verildiği öğrenildi.
İnsansız Hava Aracı - 16.9.2020
Yemen ordusu: İran'la bağlantılı silah kaçakçılığı hücresi çökertildi
Husilere ait İHA düşürüldü Açıklamada ayrıca Yemen ordusunun Hudeyde'nin güneyindeki Ed-Dureyhimi ilçesinde Husilere ait bir insansız hava aracını (İHA) düşürdüğü belirtildi.
İnsansız Hava Aracı - 13.9.2020
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Canikli'den Moody's tepkisi Açıklaması
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde en az üretim kaybı ve istihdam kaybı yaşayan ekonomilerden birisinin Türkiye'ninki olduğunu belirten Canikli, şunları kaydetti: "ABD ve Avrupa Merkez Bankaları, mali yapıları bozulan bankaları kurtarmak için trilyonlarca dolar/euro para aktarırken, bankacılık sisteminde hiçbir problem ortaya çıkmadığı için tek kuruş kamu kaynağı kullanmak durumunda kalmayan ekonomi Türkiye ekonomisi, tarım ürünleri başta olmak üzere tüm stratejik ürün ve hizmetlerde kendine yeten ve bu alanlarda üretim kaybı yaşamayan ekonomi Türkiye ekonomisi, yoğun portföy yatırımı sermaye çıkışına rağmen tüm döviz taleplerini en küçük bir sorun yaşamadan karşılayan ekonomi Türkiye ekonomisi, tek kalemde milyar dolar değerinde, tamamen yerli tasarım anahtar teslim 4 adet savaş gemisi ihraç edebilen, insansız hava aracı teknolojisinde adını en iyiler arasına yazdırarak bölgedeki dengeleri değiştirebilen ekonomi Türkiye ekonomisi, 2023 yılından itibaren milyarlarca dolarlık kaynak girişi sağlayacak doğal gaz keşiflerini üreten ekonomi Türkiye ekonomisi.
İnsansız Hava Aracı - 10.9.2020
Lübnan ordusu, hava sahasını ihlal eden İsrail'e ait İHA'yı düşürdü
Lübnan ordusu, ülkenin güneyinde hava sahasını ihlal eden İsrail'e ait insansız hava aracını (İHA) düşürdüğünü duyurdu.
İnsansız Hava Aracı - 10.9.2020
Lübnan, İsrail'e ait İHA'yı düşürdü
Lübnan ordusu tarafından yapılan açıklamada, İsrail'e ait bir insansız hava aracının (İHA) düşürüldüğü duyuruldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: İnsansız Hava Aracı Haberleri | İnsansız Hava Aracı Haber - Haberler - İnsansız Hava Aracı haberleri, son dakika insansız hava aracı haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haber... Jandarmanın sıkı takibi sonucu Iğdır'da 2 terörist sağ ele geçirildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.9.2020 21:28:44. #1.15#
title