İnsanları Havaya Uçurmayı Hedefleyen Zihniyetin Barıştan Nasibini Alması Mümkün Mü?' - Haberler
Haberi Paylaş

İnsanları Havaya Uçurmayı Hedefleyen Zihniyetin Barıştan Nasibini Alması Mümkün Mü?'

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
İnsanları Havaya Uçurmayı Hedefleyen Zihniyetin Barıştan Nasibini Alması Mümkün Mü?'

Muş'un Bulanık İlçesi'nde yapılan operasyonla ilgili açıklama yapan Vali Seddar Yavuz, "Meşeiçi'de operasyon yapıyoruz.

Muş'un Bulanık İlçesi'nde yapılan operasyonla ilgili açıklama yapan Vali Seddar Yavuz, "Meşeiçi'de operasyon yapıyoruz. 40 tane tuzaklanmış tüp var. ya kimi uçturuyorsunuz siz? Kimi uçturuyorsunuz? Hangi barış bu? 40 tane tüpü tuzaklayıp insanları havaya uçurmayı hedefleyen bir zihniyetin barıştan, kardeşlikten nasibini alması mümkün mü?" dedi.

Muş Valisi Seddar Yavuz, katıldığı bir açılış programı ardından Bulanık İlçesi'ne bağlı Meşeiçi Köyü Mevkii'ndeki askeri operasyonlara ilişkin açıklamada bulundu. Operasyonlar kapsamında çok sayıda el yapımı patlayıcı ele geçirildiğini kaydeden Vali Yavuz, güvenlikten asla taviz vermeyeceklerini bildirdi. Şehrin güvenliğini bozanlara gerekli cevabı her fırsatta vereceklerini aktaran Yavuz şunları söyledi:

"Açık ve net bir şekilde şiddetle arasına mesafe koymayanlara sorunumuz olacak. Bir taraftan şiddeti destekleyen öbür taraftan başka şey yapanlarla, ikiyüzlüler ile elbette sorunumuz olacak. Herkes düşündüğünü istediği gibi söyleyebilir bunda hiçbir sorunumuz yok. Her şeyi konuşabiliriz, benimle de konuşabilirsiniz. Ama asla bu şehirde şiddeti teşvik eden, onun arkasında duran, ona güç veren hiç kimseyle bizim bir arada olmamız söz konusu olamaz. Dolayısıyla bu şehrin huzurunu sağlamak elbette bu devletin valisi olarak benim asli vazifemdir. Bu vazifemizi icra edeceğiz inşallah. Bu konuda hiç kimse bir korkuya bir endişeye kapılmasın. Meşeiçi içinde operasyon yapıyoruz. 40 tane tuzaklanmış tüp var. ya kimi uçturuyorsunuz siz? Kimi uçturuyorsunuz? Hangi barış bu? 40 tane tüpü tuzaklayıp insanları havaya uçurmayı hedefleyen bir zihniyetin barıştan, kardeşlikten nasibini alması mümkün mü? Nerede olurlarsa olsunlar şiddeti destekleyenlerin ve şiddete başvuranların mutlak saratle adalete teslim edeceğiz. Bu konuda en ufak tereddüt söz konusu değil. Operasyon devam ediyor. Çok sayıda ele geçirdiğimiz şu anda patlayıcı var. Özellikle büyük ve küçük tüpleri kesmek suretiyle bunları el yapımı bomba haline getirip, özellikle kazdıkları yol kenarı gibi yerlerde bunları yerleştiriyorlar. Dolayısıyla yaptığımız çalışmalardan bir tanesi güvenliği sağlayacak oranda ciddi malzeme alındı. Aralıksız olarak bu çalışmalarımız devam edecek. Ele geçirilen patlayıcılar imha edildi. Bunların görüntülerinizi paylaşacağız sizlerle." - Muş

İnsanları Havaya Uçurmayı Hedefleyen Zihniyetin Barıştan Nasibini Alması Mümkün Mü?'

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title