'İnsaflı Bir Kura'

Fenerbahçe'nin Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde Chelsea ile Eşleşmesi İngiliz Basınında Yankı Bulurken, İngiliz Gazetelerinin Pek Çoğu Bu Eşleşmede Chelsea'nin Daha Şanslı Olduğu Yorumunu Yaptı.

'İnsaflı Bir Kura'

Fenerbahçe'nin Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde Chelsea ile eşleşmesi İngiliz basınında yankı bulurken, İngiliz gazetelerinin pek çoğu bu eşleşmede Chelsea'nin daha şanslı olduğu yorumunu yaptı.

The Daily Telegraph, Chelsea'nin insaflı bir kura sonucu Fenerbahçe ile eşleşmesinin, kulübün menejeri Avram Grant'ın üzerindeki baskıyı hafiflettiğini öne sürerken, dünü Grant'ın şanslı günü ilan etti.

Çeyrek final eşleşmelerinin kulübe son beş yıl içinde Şampiyonlar Ligi'nde dördüncü kez yarı final oynama şansının yolunu açtığını iddia eden gazete, kulüp yönetiminin ise Grant'ın geleceğini açıkça bu kuranın sonucunda oynanacak maçlara bağlamaktan kaçındığını yazdı.

Chelsea kulübü yöneticisi Peter Kenyon'ın Şampiyonlar ligi kupasını mutlaka kazanmak istediklerine dair açıklamasına da yer veren gazete, Avram Grant'ın Fenerbahçe'ye karşı galibiyetin garanti görülmemesi gerektiği yolundaki uyarısına da dikkat çekti.

The Guardian gazetesi de Chelsea'nin diğer İngiliz kulüplerine oranla daha mutlu bir pozisyonda olduğunu yazdı ve Fenerbahçe'nin son 8 yıldır Şampiyonlar Ligi'nde bu aşamaya gelen ilk Türk takımı olduğunu kaydetti.

Daily Mail gazetesi de Chelsea-Fenerbahçe maçının dünyadaki futbol düşkünlerini ekran başına toplayacak kadar önmeli bir tansiyon yaratmayacağını, ancak Chelsea'nin muhtemel bir yenilgisinin Avram Grant'ın kulüp menejeri pozisyonunun sonunu getirebileceğini yazdı. “Bu nedenle maç önemli” diyen gazete, diğer kura sonuçlarıyla ilgili geniş değerlendirmelere de yer verdi.

The Times ise, Chelsea'nin kura sonucundan hoşnut olduğunu, ancak Avram Grant'ın, “Fenerbahçe grup seviyesinde çok güzel maçlar çıkarttı ve kedi sahasında bütün rakiplerini yendi” diyerek temkinli bir açıklama yapmayı uygun bulduğunu yazdı.

Gazete bir başka haberinde de Chelsea'nin ünlü futbolcu Frank Lampard ile sözleşme yenileme görüşmelerini bir an önce başlatıp, sözkonusu futbolcunun moralini yükseltmeyi ve onu Fenerbahçe'yi dize getirmekte kullanmayı istediğini kaydetti.

Chelsea'nin İstanbul'da oynanacak maçta, futbol seyircisinin yaratacağı yoğun atmosfere yönelik olarak uyarıldığını duyuran Times, kulübün önündeki en büyük güçlüklerden birini Arsenal'in eski bir oyuncusu ve taraftarı olan Kazım Kazım'ın yaratacağını yazdı. İnglitere'de Colin Kazım olarak tanınan futbolcunun Chelsea'yi alt etmek için ekstra hırslı ve arzulu olduğuna dair sözlerine yer verdi.

Kaynak: DHA