İnönü'nün CHP'li Torunundan Tepki

İnönü'nün CHP'li Torunundan Tepki

İnönü'nün CHP'li torunundan tepki CHP Ankara milletvekili Gülsün Bilgehan: "İnönü ailesi olarak milyonlarca Atatürk ve İnönü'nün torunu adına bu haddini bilmez milletvekiline, millete hakaret davası açıyoruz"ANKARA - Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Gülsün Bilgehan, 2.

İnönü'nün CHP'li torunundan tepki
CHP Ankara milletvekili Gülsün Bilgehan:
"İnönü ailesi olarak milyonlarca Atatürk ve İnönü'nün torunu adına bu haddini bilmez milletvekiline, millete hakaret davası açıyoruz"

ANKARA - Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Gülsün Bilgehan, 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü ile ilgili iddialarla ilgili, "İnönü ailesi olarak milyonlarca Atatürk ve İnönü'nün torunu adına bu haddini bilmez milletvekiline, millete hakaret davası açıyoruz" dedi.
Bilgehan, CHP milletvekilleri ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Bilgehan, 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü hakkındaki iddialarla ilgili yaptığı açıklamada, "İnönü ailesi olarak milyonlarca Atatürk ve İnönü'nün torunu adına bu haddini bilmez milletvekiline, millete hakaret davası açıyoruz. Cumhuriyet kahramanlarını kendi küçük kavgalarınızın dışında tutun. Size oy verenleri incitiyorsunuz. Suçluluk telaşı içerisindesiniz. Cumhuriyet Bayramı'nı kutlayıp, ertesi gün Cumhuriyet'i kuranlara saldırıyorsunuz" dedi.

Kaynak: İHA