İnönü'de antrenmana çıkan milliler Bosna Hersek maçının öneminin farkında..

İnönü Stadı'nda Bosna Hersek maçınını hazırlıklarını sürdürüren milli futbolcular, Norveç galibiyetiyle zoru başardıklarını dile getirerek, artık tek düşüncelerinin Bosna Hersek karşılaşmasını kazanmak olduğunu ifade ettiler.

İnönü'de antrenmana çıkan milliler Bosna Hersek maçının öneminin farkında..

İnönü Stadı'nda Bosna Hersek maçınını hazırlıklarını sürdürüren milli futbolcular, Norveç galibiyetiyle zoru başardıklarını dile getirerek, artık tek düşüncelerinin Bosna Hersek karşılaşmasını kazanmak olduğunu ifade ettiler.

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası eleme grubu maçında deplasmanda Norveç'i deplasmanda 2-1'lik skorla yenen ve maçın ardından yurda dönen (A) Milli Futbol Takımı, grubun son maçında karşılaşacağı Bsna Hersek maçının hazırlıklarına BJK İnönü Stadı'nda yaptığı antrenmanla başladı.

Çalışma öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan milli futbolcular, Norveç galibiyetiyle zoru başardıklarını dile getirerek, artık tek düşüncelerinin Bosna Hersek karşılaşmasını kazanmak olduğunu ifade ettiler.

-SERVET: "BİRLİK BERABERLİK İÇİNDE OLURSAK ÜSTESİNDEN GELİRİZ"-

Servet Çetin, Norveç galibiyetiyle Bosna Hersek maçnının öneminin daha da artığını belirterek, "Bosna Hersek çok iyi bir ekip. Futbolcular olarak tek isteğimiz taraftarlarımızın yanımızda olması. Onlardan sabırlı olmalarını istiyoruz. Allah korusun gol de yiyebiliriz. desteklerini esirgemesinler. Birlik beraberlik içinde olursak bu işin üstesinden geliriz." diye konuştu.

-NİHAT KAHVECİ: "ZOR OLANI BAŞARDIK"-

3 puan almaları gereken bir maçta zor olanı başardıklarını kaydeden Nihat Kahveci de şunları söyledi: "Aldığımız galibiyetle bosna Hersek maçı büyük önem kazandı. Yine bir final maçına çıkıyoruz. İnşallah bu final maçın da kazanarak Avrupa Şampiyonası'na katılan biz oluruz. Takım olarak kendimize güveniyoruz. Motivasyonumuz üst düzey. Stada gelen taraftarlarla, ekran başındaki izleyicilerle bir bütün olup galip gelmek istiyoruz. Hocamızın verdiği taktiği de sahaya yansıtırsak kazanmamamız için bir sebep yok." şeklinde konuştu.

-GÖKHAN GÖNÜL: "AYAKLARIMIZ YERE BASIYOR"-

Norveç karşılaşmasında sağ kanatta İbrahim Kaş'ın sakatlanmasıyla oyuna dahil olan ilk kez A Mlli olan Gökhan Gönül de saha içinde ve saha dışında iyi hazırlandıklarını ve bunun sonucunda da başarılı olduklarının altını çizerek, "Norveç maçından 3 puanla ayrıldık. Ayaklarımız yere basıyor. İyi hazırlanıp Bosna Hersek maçın da kazanmak istiyoruz. Başka çaremiz de yok. bunu biliyoruz." ifadelerini kullandı.

-SEMİH ŞENTÜRK: "BOSNA HERSEK MAÇINI TARAFTARIMIZIN DESTEĞİ İLE KAZANMAK İSTİYORUZ"-

Norveç maçıyla birlikte Gökhan Gönül gibi ilk kez A Milli Takım forması giyen Semih Şentürk ise, hayati önemi olan bir maçı kazandıklarını hatırlatarak, "Önümüzdeki Bosna Hersek maçına iyi hazırlanıp, taraftarımızın desteği ile bu maçı kazanmak istiyoruz." dedi.

-SABRİ: "ARKADAŞLARIM GALİP GELEREK BİZİ MUTLU ETTİLER"-

Dünkü karşılaşmada sakatlanarak yerini Gökhan'a bırakan İbrahim Kaş'ın kadrodan çıkarılmasıyla milli takıma çağırılan Sabri de takım arkadaşlarını tebrik ettiğini belirterek, "Önemli bir galibiyetle bizi mutlu ettiler. Arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Maçın ardından Fatih hocam beni arayarak kadroya çağırdı. Bu güveni boşa çıkarmamak için sahada elimden geleni yapacağım." şeklinde konuştu.

Bosna Hersek maçının önemine de değinen Sabri, bu karşılaşmayı Avrupa'ya çıkış vizesi olarak gösterdi.

-HAKAN BALTA: "İYİ BİR TAKIM OLDUĞUMUZU GÖSTERDİK"-

Norveç maçında başarılı bir oyun ortaya koyan Hakan Balta ise, Bosna karşısında taraftarlarının desteği ile galip gelip finallere gitmek istediklerini söyledi.

Norveç maçını kazanacaklarına kimsenin inanmadığını ifade eden Hakan, "Ne kadar iyi bir takım olduğumuzu gösterdik." diye konuştu.

Yusuf Şimşek ve Emre Aşık da birlik beraberlik çağrısında bulunarak, Bosna maçında iyi futbol oynayarak kazanmak istediklerini söylediler.

Kaynak: CHA