İngiltere'nin Beyrut Büyükelçiliği Çalışanı, Otoyol Kenarında Ölü Bulundu
BBC

İngiltere'nin Beyrut Büyükelçiliği Çalışanı, Otoyol Kenarında Ölü Bulundu

İngiltere'de Beyrut Büyükelçiliğinde çalışan ingiliz genç kadın, gece bar çıkışı kaçırıldı. Tecavüze uğradığından şüphenilen genç kadının cansız bedeni, otoyol kenarında bulundu.

İngiltere'nin Beyrut Büyükelçiliğinde çalışan İngiliz vatandaşı Rebecca Dykes, Cumartesi günü bir otoyol kenarında ölü bulundu. BBC'ye konuşan Lübnan polisi Dykes'ın boğularak öldürüldüğünü söyledi. Olayla ilgili soruşturma açılırken, Dykes'ın ailesi de yazılı açıklamalarında "Neler olduğunu anlamak için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz" dedi.

BARDAN GECE YARISI AYRILDI

Bu yılın Ocak ayından bu yana İngiltere'nin Beyrut Büyükelçiliği'de görevli olan Dykes, İngiliz hükükmetinin Uluslararası Kalkınma Departmanı için çalışıyordu.

BBC'nin Beyrut muhabiri Martin Patience'ın aktardığına göre Rebecca Dykes Cuma gecesi bir iş arkadaşının veda partisi için Beyrut'un popüler eğlence merkezlerinden Gemmayzeh'deydi. Dykes'ın gece yarısı bardan ayrıldığı sırada kaçırıldığı bildiriliyor.

Lübnan polisi ölüm nedeninin tespiti için ikinci bir otopsi yapılacağını duyurdu.

TECAVÜZ ŞÜPHESİ

Lübnan medyasındaki haberlerde ise otopsi sonucunda Dykes'a öldürülmeden önce tecavüz edildiği ve ölüm nedeninin boğulma olduğu iddiaları yer aldı.

''DERİNDEN SARDILDIK''

İngiltere'nin Beyrut Büyükelçisi Hugo Shorter, Twitter hesabından paylaştığı mesajda büyükelçilik çalışanlarının ölüm haberiyle 'derinden sarsıldıklarını ve üzgün olduklarını' söyledi.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı da Dykes'ın ölümüyle ilgili Lübnanlı yetkililerle iletişim halinde olduklarını duyurdu.

BBC