'İngiltere Kraliçesi İçin 750 Yabancı Gazeteci'

'İngiltere Kraliçesi İçin 750 Yabancı Gazeteci'

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in Yapacağı Türkiye Ziyareti İçin 750 Yabancı Gazetecinin Kayıt Yaptırdığını Açıkladı.

'İngiltere Kraliçesi İçin 750 Yabancı Gazeteci'

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in yapacağı Türkiye ziyareti için 750 yabancı gazetecinin kayıt yaptırdığını açıkladı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin'i ziyaret eden Cumhurbaşkanı Gül, Bursa'da özellikle uzun yıllardan sonra tarihi eserlerin tekrar kazanılması, restore edilmesi çalışmalarına övgü yağdırdı. "Bunlar son yıllarda gördüğüm en büyük faaliyetler." diyen Gül, diğer illerde olduğu gibi Bursa'da da bu çalışmaları görmekten mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Türkiye'nin önümüzdeki günlerde önemli bir misafiri ağırlayacağını hatırlatan Gül, şunları söyledi: "İngiltere Kraliçesi'ni davet ettim. Davetimi kabul etti, geliyor. Kraliçe'nin ziyaretlerinin, tanıtım açısından ne kadar önemli olduğunu sizler de biliyorsunuz. Bursa'nın en iyi şekilde ev sahipliği yapacağını biliyorum. Bu şekilde Bursa'nın dışarıya yansıması olacak."

Kraliçe'nin Türkiye ziyaretini izlemek isteyen yabancı gazetecilerin büyük ilgi gösterdiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Gül, "Birkaç gün önce elde ettiğim bir veriye göre, 750 yabancı gazeteci kayıt yaptırdı. Bursa için buda önemli. Bursa zaten tarihi geçmişiyle her zaman övündüğümüz bir il. Bundan sonra da modern bir Bursa ile övünmeye devam edeceğiz." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Gül, Büyükşehir ziyaretinin ardından Bursalıları selamlayarak kentten ayrıldı. Abdullah Gül, eşi Hayrunnisa Gül ile birlikte Yenişehir Havalimanı'ndan Ata uçağı ile Ankara'ya hareket etti.