İngiltere'de Tezkereyi Anlatacak

İngiltere'de Tezkereyi Anlatacak

19.10.2007 01:31 | Son Güncelleme: 19.10.2007 01:31
İngiltere'de Tezkereyi Anlatacak

Başbakan Tayyip Erdoğan, Pazartesi Günü İngiltere'ye Gidiyor. Erdoğan'ın Ağırlıklı Gündemini Kuzey Irak Tezkeresi Oluşturacak.

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, pazartesi günü İngiltere’ye gidiyor. Erdoğan’ın ağırlıklı gündemini Kuzey Irak tezkeresi oluşturacak.

İngiltere Başbakanı Gordon Brown ile "Stratejik Ortaklık Belgesi" imzalayacak Erdoğan, yaklaşık 24 saatlik ziyaretinde, İngiltere Parlamentosu’na da giderek, Lordlar ve Avam Kamarası başkanları ile Türkiye ve KKTC Dostluk Gruplarıyla da görüşmelerde bulunacak. Erdoğan, Oxford Üniversitesi çatısı altında yer alan ve dünyanın en prestijli akademik platformlarından kabul edilen Oxford Union’da da bir konuşma yapacak. Oxford’da, "Türk dış politikasının bölgesel ve küresel vizyon, hedef ve önceliklerini" anlatacak Erdoğan, İngiliz yatırımcılarla da bir araya gelecek, Türkiye’deki yatırım olanaklarını anlatıp, kendilerini Türkiye’de yatırım yapmaya davet edecek. Erdoğan, salı akşamı Türkiye’ye dönecek.

Erdoğan’ın iki kritik görüşmesi

BAŞBAKAN Erdoğan, dün, Genelkurmay Harekat Başkanı Korgeneral Nusret Taşdeler ile görüştü. Başbakanlık Merkez Bina’daki görüşme yaklaşık bir saat sürdü. Başbakan Erdoğan, bu görüşmenin ardından da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Çankaya Köşkü’nde haftalık olağan görüşmesini gerçekleştirdi. Erdoğan’ın bu görüşmesi de bir saat 20 dakika sürdü.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet

Haberler

title