İngiltere'de PKK Yandaşları Gösteri Yaptı

İngiltere'de PKK Yandaşları Gösteri Yaptı

Terör Örgütü PKK Yandaşı Bir Grup, İngiltere'nin Başkenti Londra'da Gösteri Düzenledi.

İngiltere'de PKK Yandaşları Gösteri Yaptı

Terör örgütü PKK yandaşı bir grup, İngiltere'nin başkenti Londra'da gösteri düzenledi.

30 kadar polisin eşlik ettiği grup, Türk bayrağı asılı olduğunu gördükleri bir dükkana saldırmak istedi. Gruptan ayrılarak, bayrağın bulunduğu dükkana giden ve bayrağı indirmek isteyen kişilere, bir Türk engel olmak istedi. Kalabalığın gittikçe daha rahatsız ve saldırgan tavırlar sergilemesi nedeni ile İngiliz polisi bayrağın indirilmesini rica etti. Bayrak indirildikten sonra da dükkana yönelmek isteyen grubu, organizatörler ve polis, güçlükle durdurdu. Kimsenin gözaltına alınmadığı açıklanan yürüyüş

sırasında, 2 Türk kızının üzerinde bulunan Türk Milli Takımı formalarını gören bazı göstericiler, kızların etrafını sararak, sözlü tacizde bulundu. Olaya müdahale eden İngiliz polisi, kızları yakındaki bir dükkana sokarak, olayın büyümesini engelledi. Aynı grup içinden bir kişi, "Turkish Bank UK" önünden geçerken, bankanın camlarına, kağıda sarılı bir cisim fırlattı. Olayı fark eden organizatörler, olayı durdurmak için girişimde bulunurken, yine aynı kişi bankaya tekrar bir şey fırlatmak isteyince,

ortalık bir anda karıştı. Görevli, bütün polislerin olay yerine gelerek, banka ve yanındaki dükkanları koruma altına aldığı gözlendi.

Gösteri sırasında birçok kişinin yüzlerini maskelemesi nedeniyle, polis kameramanı sürekli bu kişilerin yüzünü kaydetti. Saldırganların sadece uyarıldığı gösteri yaklaşık 3 saat sürdü. Yürüyüşte görevli polis şefi, PKK lehine atılan sloganlar nedeni ile grubu uyardı. Polis şefi, İngiliz hükümeti PKK'yı terör örgütü olarak kabul ettiği için PKK lehine slogan atılmasının yasak olduğunu söyledi. Ancak grup uyarıları dikkate almayarak, aynı sloganlarla devam etti.

PKK yandaşlarının yürüyüşünden haberdar olan yaklaşık 500 kişilik bir Türk grubunun da terörü protesto amacı ile yürüyüş yapmak istediği ancak İngiliz polisinin bu yürüyüşe izin vermediği öğrenildi.

(HU-KK-OK-D)

Kaynak: İHA