İngiltere'de Obezite Paniği

İngiltere'de Obezite Paniği

15.10.2007 15:34 | Son Güncelleme: 15.10.2007 15:34
İngiltere'de Obezite Paniği

İngiltere'de, Okullarda Şişmanlığa (Obezite) Karşı Büyük Bir Kampanya Başlatıldı. Şişmanlığın Giderek Arttığı İfade Edilerek Okullarda Sporun Teşvik Edilmesine Karar Verildi. İngiltere Sağlık Bakanı Alan Johnson, Şişmanlığın Küresel Isınma Kadar Tehlikeli Olduğunu İfade Etti.

İngiltere'de, okullarda şişmanlığa (obezite) karşı büyük bir kampanya başlatıldı. Şişmanlığın giderek arttığı ifade edilerek okullarda sporun teşvik edilmesine karar verildi. İngiltere Sağlık Bakanı Alan Johnson, şişmanlığın küresel ısınma kadar tehlikeli olduğunu ifade etti.

Hükümet tarafından oluşturulan bir araştırma komisyonu, mevcut gidişatın devam etmesi halinde 25 sene sonra İngiliz nüfusunun yarısının obez olacağını bildirdi. Komisyon, 15-20 sene içinde erkeklerin yüzde 86'sının, kadınların da yüzde 70'inin fazla kilolu olacağını kaydetti.

Komisyonun tespitleri üzerine bir açıklama yapan Sağlık Bakanı Alan Johnson, "İlk kez problemin boyutları konusunda net bir fikre sahibiz. İklim değişikliği ölçeğinde potansiyel bir krizle karşı karşıyayız. Bununla mücadele etmek herkesin menfaatinedir" dedi.

Başbakan Gordon Brown da bugün okullarda halen haftada 2 saat olan beden eğitimi derslerini 5 saate çıkaran 100 milyon sterlinlik bir program başlattı.

(AFP-EA-EA-SN-D)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title