İngiltere'de Helikopter Kazası

İngiltere'de Helikopter Kazası

İngiltere Savunma Bakanlığı, Ülkenin Güneyinde Kraliyet Hava Yolları'na Ait Eğitim Uçuşu Yapan 2 Helikopterin Havada Çarpıştığını Açıkladı. İngiliz Basını, Kazada 1 Personelin Hayatını Kaybettiğini, 3 Personelin de Yaralandığını Bildirdi.

İngiltere'de Helikopter Kazası

İngiltere Savunma Bakanlığı, ülkenin güneyinde Kraliyet Hava Yolları'na ait eğitim uçuşu yapan 2 helikopterin havada çarpıştığını açıkladı. İngiliz basını, kazada 1 personelin hayatını kaybettiğini, 3 personelin de yaralandığını bildirdi.

İngiltere Savunma Bakanlığı Sözcülüğü'nden yapılan açıklamada, Kraliyet Hava Yolları'na ait 2 adet Sincap tipi helikopterin havada çarpıştığı belirtildi. Kazanın Shropshire Eyaleti'nin Shrewsbury Kenti'nde meydana geldiği ve kurtarma çalışmalarının devam ettiği kaydedildi. Öte yandan, İngiliz SKY News adlı basın kuruluşu, kazada helikopterde bulunanlardan 1 kişinin hayatını kaybettiğini, 3 kişinin de yaralandığını ifade etti.

Ambulans Servisi sözcüsü ise, her iki helikopterde de 2'şer kişi olduğunu, 4'ünün de erkek olduklarını ve yaralı olarak kurtarıldıklarını ifade etti. Ambulans Servisi sözcüsü, yaralılardan birinin sağlık durumunun ciddi olduğunu, birinin çenesinin kırıldığını ve başından yara aldığını ve hastanede tedavi altına alındığını, diğer 2 kişinin ise hafif şekilde yaralandıklarını ifade etti.

(AFP-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA