İngiltere'de Hayat Pahalılığı Artıyor

İngiltere'de Hayat Pahalılığı Artıyor

10.10.2007 14:17 | Son Güncelleme: 10.10.2007 14:17
İngiltere'de Hayat Pahalılığı Artıyor

İngiltere'de 1 Litre Dizel Yakıtının Fiyatı 1 Sterlin (2.40 YTL) Sınırına Dayandı.

İNGİLTERE'de 1 litre dizel yakıtının fiyatı 1 sterlin (2.40 YTL) sınırına dayandı.

Ülkede hayat pahalılığı her geçen gün artıyor. Maaşlarda hiç bir artış olmamasına karşın peş peşe gelen zamlar halkın belini büküyor. Son dönemde mortgage faizlerinde yaşanan artışın ardından şimdi de akaryakıta zam geldi. Buna göre sürücüler, araçlarının deposunu 5 sterlin daha fazla vererek dolduracak. Başbakan Gordon Brown'ın Mart ayında açıkladığı mali bütçe içerisinde olan bu artış, 1 litre dizelin fiyatını 99.8 pence olarak belirledi. Araç sürücülerini nisan ayında 2 pence'lik bir zam daha bekliyor.

Petrol Retailers Association (Petrol Parakendecileri Birliği), birçok petrol istasyonunun kapanma tehlikesi ile karşı karşıya kalabileceğinden dolayı bu artışın ertelenmesi gerektiğini savunuyor. Hazineyi söz konusu zammı ertelemeye çağıran bir diğer kurum ise The Road Haulage Association oldu. Her iki organizasyon da İngiltere’de akaryakıt vergisinin Avrupa ortalamasının çok üstünde olduğuna dikkat çekti. Hazine ise akaryakıt vergisinin 1999 yılındaki döneme oranla yüzde 11 daha az olduğunu açıkladı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title