İngiltere'de Bir Müslüman Irkçılıktan Suçlu Bulundu

İngiltere'de Bir Müslüman Irkçılıktan Suçlu Bulundu

İngiltere'nin Başkenti Londra'da Bir Mahkeme, Hz. Muhammed'in Karikatürlerini Yayınlayan Danimarka Gazetesini Protesto Etmek Amacıyla Düzenlenen Bir Mitingde Irkçı Hareketlerde Bulunduğu Gerekçesiyle Müslüman Bir Vatandaşı Suçlu Buldu.

İngiltere'de Bir Müslüman Irkçılıktan Suçlu Bulundu

İngiltere'nin başkenti Londra'da bir mahkeme, Hz. Muhammed'in karikatürlerini yayınlayan Danimarka gazetesini protesto etmek amacıyla düzenlenen bir mitingde ırkçı hareketlerde bulunduğu gerekçesiyle Müslüman bir vatandaşı suçlu buldu.

Yaklaşık bir yıl önce İngiltere'nin başkenti Londra'da, Hz. Muhammed'e hakaretler içeren karikatürler yayınladığı gerekçesiyle Danimarka Büyükelçiliği önünde 300 kişinin katılımıyla düzenlenen gösteride tehdit edici, hakaret içeren ve ayartan davranışlarda bulunduğu gerekçesiyle Abdul Salem (31) adlı bir Müslüman suçlu bulundu. Mahkeme Salem'in, telekomünikasyon mühendisleri tarafından gösteri sırasında, "Avrupa, bunun cezasını kanla ödeyeceksin" ve "Bin Ladin senin yolundayız" diye sloganlar attığının tespit edildiği gerekçesiyle suçlu bulunduğunu açıkladı.

Öte yandan İngiliz vatandaşı bir başka Müslüman Umran Javed de (27), aynı gösteride ABD ve Danimarka vatandaşlarına katil diye bağırdığı gerekçesiyle suçlu bulunmuştu.

(AFP-OYK-OYK-RO-D)

Kaynak: İHA