İngilizler Türkiye Dedi

İngilizler Türkiye Dedi

Kış Ortasında Güneşli Yerlerde Sıcak Bir Tatil Düşleyenlere 2007 Yılındaki En İyi Tatil Yerleri Tanıtıldı.

İngilizler Türkiye Dedi

KIŞ ORTASINDA GÜNEŞLİ YERLERDE SICAK BİR TATİL DÜŞLEYENLERE 2007 YILINDAKİ EN İYİ TATİL YERLERİ TANITILDI.

The İndependent gazetesi, Türkiye'nin Kalkan beldesini, Avrupa'da "romantik" bir tatili hayal edenler için 2007 yılının en iyi tatil yeri olarak seçti.

İngiliz gazetesi, okuyucuları için 2007 yılı için en iyi tatil yerleri araştırdı. "Egzotik" bir tatilin peşinde olanları Afrika ülkelerinden Mozambik'in, bozulmamış güzellikteki İbo adasını öneren gazete, yeni evlilikler gibi "romantik" bir tatil arayışında olup Avrupa'dan uzaklaştırmayı pek arzu etmeyenlere ise, Kalkan beldesine yönelmelerini tavsiye etti.

Gazeteye göre, kısa bir süre önce bağımsızlığı kazanan yeni Balkan ülkesi Karadağ, küçük olmakla birlikte çok çekici unsurları barındırıyor. Hırvatistan'a ciddi bir rakip haline gelebileceği belirtilen Karadağ'da önümüzdeki 12 ayda 10 büyük otelin açılacağına dikkat çekiliyor.

Arkeoloji kalıntıların arasında bulunmaktan zevk duyanlara ise Mısır öneriliyor. Ülkenin turizm sektörüne öldürücü darbe indiren Luksor katliamından 10 yıl sonra Nil gemi turlarının yeniden revaçta olduğu belirtiliyor.

Kaynak: Gecce