İngiliz Büyükelçi'den NATO Skandalıyla İlgili Açıklama: Çok Utanç Verici

İngiliz Büyükelçi'den NATO Skandalıyla İlgili Açıklama: Çok Utanç Verici

NATO'da yaşanan tatbikat skandalına sert tepki gösteren İngiliz Büyükelçi Richard Moore, "Çok utanç verici bir olay." dedi.

İngiliz Büyükelçi'den NATO Skandalıyla İlgili Açıklama: Çok Utanç Verici

Türkiye'nin İngiltere Büyükelçisi Richard Moore, NATO'da yaşanan tatbikat skandalı hakkında açıklama yaptı. Moore, yaşananları 'utanç verici bir olay' olarak nitelendirdi.

"ÇOK UTAN VERİCİ BİR OLAY, NATO'NUN İŞİ DEĞİL"

İngiliz Büyükelçi, NATO tatbikatında yaşanan skandal için 'çok utanç verici bir olay' ifadelerini kullandı. Büyükelçi, "Türkiye'yi anlıyorum ama bu bir kişinin işi, NATO'nun değil. NATO çok hızlı bir şekilde özür diledi" diye konuştu.

"S-400 ALIMI TÜRKİYE'NİN KENDİ ALACAĞI BİR KARAR"

Türkiye'nin NATO'dan uzaklaştığı iddialarını 'absürd' olarak tanımlayan Richard Moore, S-400 alımının Türkiye'nin kendi alacağı bir karar olduğunu söyledi.

"İNGİLTERE ESAD'IN GİTMESİNİ İSTİYOR"

Türkiye'nin İngiltere Büyükelçisi Richard Moore Suriye krizine de değindi. Moore, Türkiye ve İngiltere'nin Esad'ın gitmesi gerektiğini düşündüğünü açıkladı.

"YPG-DEAŞ ANLAŞMASINDAN HABERLERİ VARDI"

İngiltere Büyükelçisi Moore, DEAŞ karşıtı koalisyonun Rakka'da YPG ile DEAŞ arasındaki anlaşmadan haberdar olduğunu söyledi. Moore, "Karar arazideki gruplar tarafından alındı, koalisyonun haberi vardı ancak bunu engelleyemedi" dedi.