İnfaz Haberleri

İnfaz haber, İnfaz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İnfaz - 12.02.2021
FETÖ infaz koruma memurlarını "Nafiz", zabıt katiplerini "Zeki" diye adlandırmış
Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) "adliye ve cezaevi mahrem yapılanması"na yönelik soruşturmada, örgütle bağlantılı infaz koruma memurlarının bağlılıklarına göre sınıflandırıldığı belirlendi.
İnfaz - 11.02.2021
Son dakika haber! Enis Berberoğlu, milletvekili vasfını yeniden kazandı
Son dakika haberler: İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesinin Enis Berberoğlu hakkında verdiği "yeniden yargılama ve infazın durdurulması" kararı ile ilgili Başkanlık tezkeresi TBMM Genel Kurulunda okundu.
İnfaz - 11.02.2021
CHP'li Berberoğlu'nun avukatlarından fezleke itirazı
Dilekçede ayrıca şu ifadelere yer verildi: "Bu kazanılmış hak, tek suç isnadına bağlı olarak infazı açık cezaevinde gerçekleştirilecek nitelikte bir adi suç iken, 9 Şubat tarihli fezlekeyle üst sınırı 60 yıla dayanan ve üç ayrı suçtan dokunulmazlığın yeniden kaldırılmasını isteyen bir mahkeme talebinin hukuken izahı söz konusu değildir.
İnfaz - 11.02.2021
Enis Berberoğlu, hakkındaki fezlekeye itiraz etti
İSTANBUL 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nce yeniden yargılanması ve infazın durdurulmasına karar verilerek dokunulmazlığının kaldırılması için hazırlanan fezleke Adalet Bakanlığı'na gönderilen Enis Berberoğlu, fezlekeye itirazda bulundu.
İnfaz - 11.02.2021
Fransa'da aşırı sağcı Le Pen, terör propagandasından mahkemeye çıktı
Fransa'da terör örgütü DEAŞ'a ait infaz görüntülerini Twitter hesabından paylaşması nedeniyle terör propagandasından hakkında soruşturma açılan aşırı sağcı muhalefet lideri Marine Le Pen hakim karşısına çıktı.
İnfaz - 10.02.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
ABD'nin Texas eyaletinde, hakkındaki idam kararının infazını bekleyen mahkumun Kovid-19 nedeniyle öldüğü bildirilirken, ABD'de yapılan yeni bir araştırma ise ülkede her 3 kişiden birinin aşı olmak istemediğini ortaya koydu.
İnfaz - 10.02.2021
"Futbolda şike kumpası" davasında mütalaa hazırlanacak
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "futbolda şike" soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle 4'ü tutuklu 87 sanığın yargılandığı dava dosyası, esasa ilişkin mütalaa hazırlanması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildi.
İnfaz - 10.02.2021
MHP Genel Başkanı Bahçeli, Anayasa Mahkemesi'nin Berberoğlu kararını eleştirdi Açıklaması
Bahçeli, açıklamasında şunları kaydetti: "İnanıyorum ki, Türk gençliği bu tuzağa düşmeyecektir. PKK ve FETÖ'nün yanında, DHKP-C, MLKP, TKP-ML, LGBT ve Soros uşaklarıyla fiili ittifak kuranların istiklalimize cephe aldıkları, istikbalimize nifak saçtıkları, ayan beyan ortaya çıkmıştır. Aziz milletimizin hakkını hukukunu çiğneyenlerin, iç barış ve huzur ortamını sakatlamak için bozgunculuk yapmaları, hak ihlallerinden şikayetçi olmaları, derin ve dipsiz bir çelişkidir." Bahçeli, FETÖ'nün MİT'i hedef alan hain operasyonundan dokuz yıl sonra MİT tırları davasında yargılanan bir CHP milletvekilinin yeniden yargılanma talebinin kabul edilerek infazının durdurulmasının "kuşkulu" ve "kaygı verici bir gelişme" olduğunu belirterek, şöyle devam etti: "Bu kapsamda, İstanbul 14.
İnfaz - 10.02.2021
Bahçeli: 13'üncü Olağan Büyük Kurultayımız 18 Mart'ta yapılacak
'ANAYASA MAHKEMESİ'NİN KARARLARI BAĞLAYICIDIR' Bahçeli, hukukun üstünlüğünün herkes için bağlayıcı olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "FETÖ'nün 7 Şubat 2012 tarihinde Milli İstihbarat Teşkilatı'nı hedef alan hain operasyonundan dokuz yıl sonra MİT TIR'ları davasında yargılanan bir CHP milletvekilinin yeniden yargılanma talebinin kabul edilerek infazının durdurulması kuşkulu ve kaygı verici bir gelişmedir.
İnfaz - 10.02.2021
Son dakika haber! ŞİKE KUMPAS DAVASINDA DOSYA MÜTALAASINI HAZIRLAMASI İÇİN SAVCIYA GÖNDERİLDİ
Son dakika haber: FETULLAHÇI Terör Örgütü'nün (FETÖ) "Futbolda şike" soruşturmasında kumpas iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 87 sanığın yargılandığı davada dosya, mütalaasını hazırlaması için duruşma savcısına gönderildi.
İnfaz - 10.02.2021
Son dakika haberi: KKTC'de vatani görevini yapan Er Uğur Kantar'ın ölümüyle ilgili 6 sanıklı davanın görülmesine devam edildi
Ara kararını açıklayan mahkeme, süre talebini kabul edip, Keser'in tutukluluk halinin devamı, firari Ayhan Arslan'ın infazının beklenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.
İnfaz - 10.02.2021
İnsan Hakları İzleme Örgütünden, Myanmar polisine darbe karşıtı protestoculara aşırı güç kullanmama çağrısı
Hint ve Bangladeşli sivil toplum kuruluşlarına göre BSF'nin sınır bölgesinde yaşayanlara yönelik yargısız infaz, işkence ve insanlık dışı davranışlar gibi suistimalleri sürdürdüğü kaydedilen açıklamada, yerel halkın ve aktivistlerin, BSF mensuplarından şikayetçi olma girişimlerinin tehdit ve gözdağıyla sonuçlandığına dikkat çekildi.
İnfaz - 10.02.2021
Son dakika: Balıkesir'de FETÖ'nün "emniyet mahrem imamları" soruşturmasında iddianame kabul edildi
Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada, 2010-2014 yıllarında Balıkesir Polis Meslek Eğitim Merkezi öğrencilerine sözde mahrem imamlık yaptığı belirlenen 13 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarılmıştı. Balıkesir, İstanbul, Ankara, Kars, Kocaeli, Şanlıurfa, Hatay, Yozgat, Bursa ve Bingöl'de 11 Eylül 2020'de düzenlenen eş zamanlı operasyonda bu kişiler yakalanmıştı. Aralarında 1 komiser yardımcısı, 1 polis memuru, 5 öğretmen, 1 infaz koruma memurunun da bulunduğu zanlılardan 12'si adli kontrol şartıyla salıverilmiş, 1 kişi tutuklanmıştı.
İnfaz - 10.02.2021
Avustralya'da Yüksek Mahkeme terör mahkumlarının infaz süresini uzatan yasal düzenlemeyi onadı
Avustralya Yüksek Mahkemesi, 2017 tarihli Terörle Mücadele Yasası'ndaki infaz süresi dolan terör mahkumlarının cezalarının uzatılabilmesini öngören düzenlemeyi onayan bir karar aldı.
İnfaz - 09.02.2021
Son dakika haberleri: Enis Berberoğlu hakkındaki fezleke Adalet Bakanlığı'na gönderildi
Edinilen son dakika haberine göre İSTANBUL 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nce yeniden yargılanması ve infazın durdurulmasına karar verilen Enis Berberoğlu'nun dokunulmazlığının kaldırılması için hazırlanan fezleke, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) sunulmak üzere Adalet Bakanlığı'na gönderdi.
İnfaz - 09.02.2021
Suruç'taki canlı bomba saldırısı davasına devam edildi
ŞANLIURFA'nın Suruç ilçesinde, 6 yıl önce 33 kişinin yaşamını yitirdiği, terör örgütü DEAŞ üyesi canlı bomba Şeyh Abdurahman Alagöz'ün kendisini patlattığı terör saldırısı davasının görülmesine devam edildi.
İnfaz - 09.02.2021
Van merkezli FETÖ operasyonunda 12 şüpheli yakalandı
Van merkezli 5 ilde belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenleyen Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, görevde olan 2 polis memuru, 2 öğretmen ve 1 infaz koruma memurunun da aralarında bulunduğu 12 şüpheliyi gözaltına aldı.
İnfaz - 09.02.2021
Son Dakika | Bahçeli, Berberoğlu ile ilgili yargı kararını değerlendirdi Açıklaması
Son dakika politika haberi... MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Enis Berberoğlu ile ilgili yargı kararına ilişkin, yargıya saygıları olduğunu, mahkemenin davayı yeniden görmesini de uygun bulduklarını ancak infazın durdurulmasına karşı olduklarını belirtti.
İnfaz - 09.02.2021
Bahçeli: MHP yeni anayasa yazım sürecine vardır ve çalışmalarına başlamıştır
'İNFAZIN DURDURUMASINA KARŞIYIZ' Bahçeli, gazetecilerin Enis Berberoğlu ile ilgili sorusuna, "Yargıya saygımız var, mahkemenin davayı yeniden görmesini de uygun buluyoruz; ancak infazın durdurulmasına karşıyız.
İnfaz - 09.02.2021
Bahçeli: MHP yeni anayasa yazım sürecine vardır ve çalışmalarına başlamıştır
'İNFAZIN DURDURUMASINA KARŞIYIZ' Bahçeli, gazetecilerin Enis Berberoğlu ile ilgili sorusuna, "Yargıya saygımız var, mahkemenin davayı yeniden görmesini de uygun buluyoruz; ancak infazın durdurulmasına karşıyız.
İnfaz - 08.02.2021
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan gündemi değerlendirdi Açıklaması
Mahkemenin Enis Berberoğlu kararı İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesinin, Anayasa Mahkemesi (AYM) Genel Kurulunca hakkında ikinci kez hak ihlali yapıldığına karar verilen Enis Berberoğlu'nun yeniden yargılama talebinin kabulüne ve infazın durdurulmasına hükmettiğinin hatırlatılması üzerine Turan, şunları kaydetti: "Enis Berberoğlu kararının hukuken öyle olması, böyle olması bir yana MİT tırları operasyonunda devlete ihanet eden, devletin karşısında olan anlayışlarla beraber adım atıldığı bir gerçek.
İnfaz - 08.02.2021
Mahkemeden Enis Berberoğlu kararı
İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, Anayasa Mahkemesi (AYM) Genel Kurulunca hakkında ikinci kez hak ihlali yapıldığına karar verilen Enis Berberoğlu'nun yeniden yargılama talebinin kabulüne ve infazın durdurulmasına hükmetti.
İnfaz - 08.02.2021
14. Ağır Ceza Mahkemesi Enis Berberoğlu hakkında AYM kararına uyulmasına karar verdi
İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, Enis Berberoğlu hakkında Anayasa Mahkemesi (AYM) kararına uyulması yönünde oy birliğiyle karar verdi.  Eski CHP Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında bugün savcılığın "Anayasa Mahkemesi'nin 21 Ocak 2021 tarihli kararında da belirtildiği üzere sanık Kadri Enis Berberoğlu hakkında yeniden yargılamanın kabulü" yönündeki mütalaasını değerlendiren İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi aynı yönde karar verdi.  KARAR OY BİRLİĞİYLE ALINDI İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti oy birliğiyle "Anayasa Mahkemesi tarafından 21 Ocak 2021 tarihli kararın bağlayıcı olduğu dikkate alınarak bu karara uyulduğunu" belirtti. Mahkeme kararında, AYM'nin 21 Ocak tarihli hak ihlali kararı uyarınca hükümlü Enis Berberoğlu'nun yeniden yargılama talebinin kabulüyle infazın durdurulmasına  ve Yargıtay 16.
İnfaz - 08.02.2021
14. AĞIR CEZA MAHKEMESİ ENİS BERBEROĞLU HAKKINDA AYM KARARINA UYULMASINA KARAR VERDİ
Haber: Özden ATİK / İstanbul, DHA  İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, Enis Berberoğlu hakkında Anayasa Mahkemesi (AYM) kararına uyulması yönünde oy birliğiyle karar verdi.  Eski CHP Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında bugün savcılığın "Anayasa Mahkemesi'nin 21 Ocak 2021 tarihli kararında da belirtildiği üzere sanık Kadri Enis Berberoğlu hakkında yeniden yargılamanın kabulü" yönündeki mütalaasını değerlendiren İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi aynı yönde karar verdi.  KARAR OY BİRLİĞİYLE ALINDI İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti oy birliğiyle "Anayasa Mahkemesi tarafından 21 Ocak 2021 tarihli kararın bağlayıcı olduğu dikkate alınarak bu karara uyulduğunu" belirtti. Mahkeme kararında, AYM'nin 21 Ocak tarihli hak ihlali kararı uyarınca hükümlü Enis Berberoğlu'nun yeniden yargılama talebinin kabulüyle infazın durdurulmasına  ve Yargıtay 16.
İnfaz - 08.02.2021
Son dakika haber... İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, Enis Berberoğlu hakkında yeniden yargılama talebinin kabulü ve infazın durdurulmasına karar verdi.
Bir son dakika haberine göre İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, Enis Berberoğlu hakkında yeniden yargılama talebinin kabulü ve infazın durdurulmasına karar verdi.
İnfaz - 08.02.2021
TBMM Başkanı Şentop'tan "yeni anayasa" açıklaması Açıklaması
Programın ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Şentop, "İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Anayasa Mahkemesi kararına uyularak, Enis Berberoğlu hakkındaki infaz işlemlerinin durdurulmasını talep etti.
İnfaz - 08.02.2021
Savcılıktan AYM'nin Berberoğlu kararına ilişkin mütalaa
Mütalaada şu ifadelere yer verildi: "Sonuç olarak Anayasa Mahkemesinin 21 Ocak 2021 tarihli kararında da belirtildiği üzere sanık Kadri Enis Berberoğlu hakkında yeniden yargılamanın kabulü, hakkında verilmiş mahkumiyet hükmüne ilişkin infaz işlemlerinin durdurulması, sanığın hükümlü statüsü sona erdirilerek hakkında yapılacak yargılamada durma kararı verilmesi ve sanık Kadri Enis Berberoğlu hakkında TBMM'den dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin fezleke düzenlenmesi kamu adına talep ve mütalaa olunur.
İnfaz - 05.02.2021
Isparta'da firari hükümlü operasyonla yakalandı
Isparta'da firari hükümlü, jandarma ekiplerince saklandığı eve düzenlenen operasyonla yakalandı.
İnfaz - 05.02.2021
Metrobüste "cinsel saldırı" davasında gerekçeli karar hazırlandı
Kararda, "Türk Ceza Kanunu'nda 'cinsel saldırı' suçunun 'insanların toplu olarak bir arada yaşama zorunluluğunda bulunduğu ortamların sağladığı kolaylıktan faydalanmak suretiyle işlenmesi halinde verilen cezalar yarı oranında artırılır' şeklinde gösterilmiştir. Ancak İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 20. Ceza Dairesi bir kararında, 'suçun yetiştirme yurdu, ceza infaz kurumu, öğrenci yurdu, okul pansiyonu ve hastane gibi insanların toplu olarak bir arada yaşama zorunluluğunda bulunduğu ortamların sağladığı kolaylıktan faydalanmak suretiyle işlenmesi halinde sanığın cezasında artırım yapılabileceği' hususunun toplu taşıma araçlarının bahsi geçen nitelikli hal kapsamında kalmadığından sanığın cezasında artırım yapılmadığı" değerlendirilmesinde bulunuldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: İnfaz Haberleri | İnfaz Haber - Haberler - Sayfa 5 - İnfaz haberleri, son dakika infaz haber ve gelişmeleri burada. Manisa'da 'sahte içki' ve 'tarihi eser' operasyonu: 1 tutuklama.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.3.2021 07:14:33. #1.16#
title