İnfaz Haberleri

İnfaz haber, İnfaz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İnfaz - 28.02.2021
Son dakika gündem: Yargı reformu kapsamında İnsan Hakları Eylem Planı tamamlandı
Adalet Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Mayıs 2019'da açıklanan Yargı Reformu Strateji Belgesinin 256 faaliyetten 122'si çok sayıda idari düzenleme ve yasal çalışmalarla tamamlandı. Bugüne kadar üç paket ve idari düzenlenmelerle belgedeki faaliyetlerin yaklaşık yüzde 50'si hayata geçirildi. Birinci paketle yapılan değişikliklerle bireylerin hak ve özgürlük alanları genişletildi.  İfade ve toplanma özgürlüğünü ilgilendiren yargı kararlarına karşı istinaf incelemesinden sonra Yargıtay'a da başvuru imkanı getirildi. Terörle Mücadele Kanunu'na 'Haber verme sınırları içerisinde yer alan, eleştiri amacıyla yapılan düşünce açıklamaları suç oluşturmaz' hükmü getirildi. Soruşturma aşaması için ayrı bir azami tutukluluk süresi belirlendi. İnternet erişim engelleme usulleri, ifade özgürlüğü çerçevesinde revize edildi.  Hukuk fakültesi mezunlarının hakim, savcı, avukat ve noter olabilmeleri 'Hukuk Mesleklerine Giriş Sınavı'nda başarılı olma şartına bağlandı.  Birlikte işlenmiş suçlardan dolayı istinaf mahkemesince verilen lehte bozma kararından istinaf kanun yoluna başvurmayanların da yararlanabilmesi sağlandı.  Avukatların farklı alanlardaki hakları geliştirildi ve bu kapsamda hususi damgalı pasaport alabilmeleri sağlandı. Vatandaşların uzun yargılama süreçleri ile karşı karşıya kalmaması için bazı fiillere yönelik soruşturmaların fail ile savcı arasında anlaşmayla sonlandırılabilmesi seri muhakeme usulüyle sağlandı. Bazı suçların basitleştirilmiş ve hızlı bir yargılama usulüyle görülmesini sağlayan basit yargılama usulü getirildi. Özellikle cinsel şiddet mağduru çocukların ve kadınların adli süreçte ikincil örselenme yaşamaması amacıyla Çocuk İzlem Merkezi ve Adli Görüşme Odalarının kullanılması zorunlu kılındı.  İNFAZ SİSTEMİNE YÖNELİK BAZI DÜZENLEMELER GETİRİLDİ İkinci pakette ise ağırlıklı olarak infaz sistemine yönelik bazı düzenlemeler getirildi.
İnfaz - 27.02.2021
BM raportöründen ABD'ye Cemal Kaşıkçı'nın infazı emrini veren Suudi Arabistan Veliaht Prensi'ne yaptırım çağrısı
NEW Birleşmiş Milletler Yargısız ve Keyfi İnfazlar Özel Raportörü Agnes Callamard, ABD'nin Suudi Arabistanlı gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin istihbarat raporunu açıklamasının ardından, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'a yaptırım uygulanması çağrısı yaptı.
İnfaz - 27.02.2021
Sürgündeki Suudi Arabistanlılar, ABD'nin yayımladığı Cemal Kaşıkçı raporunu "değerli" buldu
Kaşıkçı'nın yaşadıklarını diğer muhaliflerin yaşamaması için raportör Agnes Callamard'ın yargısız infaz konusundaki tavsiyelerinin dikkate alınması gerektiği vurgulanan açıklamada şunlar kaydedildi: "Kaşıkçı'nın infazına ilişkin şeffaf bir FBI soruşturması, ABD'de failler hakkında cezai kovuşturma ve Küresel Magnitsky İnsan Hakları Sorumluluk Yasası'nın 1263.
İnfaz - 26.02.2021
Son dakika 3. sayfa: Kahramanmaraş'ta 2 kişinin öldüğü davada 3 sanığa müebbet
Güvenlik gerekçeleri nedeniyle Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın duruşmasına, tutuklu sanıklar A.K., İ.K. ve E.K. bulundukları ceza infaz kurumu, tutuksuz yargılanan B.
İnfaz - 26.02.2021
"Quo Vadis, Aida?": Srebrenitsa'dan sağ kurtulanlar sonunda kendi hikayelerini anlatıyor
Bizim hikayemiz, onları korumakla görevlendirilen Hollandalı askerler öylece durup seyrederken, kısa bir süre sonra infaz edilmek üzere Sırplara teslim edilen binlerce erkeğin hikayesidir.
İnfaz - 26.02.2021
Türk siyasetinin "Erbakan Hoca"sı vefatının 10'uncu yılında anılıyor
Erbakan'ın, sağlık sorunları sebebiyle başvurusundan dolayı cezanın infazı ertelendi.
İnfaz - 25.02.2021
Son Dakika | Sivas'ta evlenme teklifini reddeden kadının ailesinden 4 kişiyi öldüren sanık hakim karşısında
Son dakika haberi... Sivas'ta evlenme teklifini reddeden kadının ailesinden 4 kişiyi tabancayla öldüren sanığın yargılanmasına başlandı.
İnfaz - 25.02.2021
İSTANBUL-ENİS BERBEROĞLU'NUN FEZLEKEYE İTİRAZININ REDDİNE ÜST MAHKEMEDEN DE RET
İtirazı değerlendiren İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi'nce oy birliğiyle alınan kararda, "İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesinin hazırlamış olduğu fezlekede iddianameye, daha önce yapılan yargılamadaki safahate ve Anayasa Mahkemesinin kararına yer verildiği, fezlekenin iddianamede anlatılan eylem üzerinden değerlendirileceği anlaşıldığından, bu itibarla İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesinin 11 Şubat 2021 tarihli ek kararında gösterilen gerekçelerin usul ve yasaya uygun olduğu" kaydedildi. Kararda, bu nedenle Enis Berberoğlu'nun avukatlarının itirazlarının reddedildiği belirtildi.   OLAYIN GEÇMİŞİİstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, AYM kararları doğrultusunda Berberoğlu'nun yeniden yargılanması ve infazın durdurulmasına karar verilerek dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke hazırlayarak 9 Şubat'ta Adalet Bakanlığı'na göndermişti.
İnfaz - 25.02.2021
BM Raportörü Callamard, ABD'nin Kaşıkçı cinayetiyle ilgili raporunun önemini vurguladı
Birleşmiş Milletler (BM) Yargısız ve Keyfi İnfazlar Özel Raportörü Agnes Callamard, Suudi Arabistanlı gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin hazırlanan ve yakın zamanda açıklanması beklenen ABD raporunun "adalet için kritik öneme sahip olduğunu" belirtti.
İnfaz - 25.02.2021
Ordu'da 3 cinayetin zanlısı 5 cinayetin faili hakkında 5 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası
Ordu'da farklı tarihlerde 8 cinayet işlediği ve gasp yaptığı öne sürülen tutuklu sanık Mehmet Ali Çayıroğlu, 5 kişiyi öldürdüğü gerekçesiyle 5 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
İnfaz - 25.02.2021
Seri katile 5 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası (3)
SON SAVUNMASINDA SUÇLAMALARI REDDETTİÜnye Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu bulunduğu Elazığ T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndan SEGBİS ile katılan sanık Mehmet Ali Çayıroğlu, son savunmasında suçlamaları kabul etmedi.
İnfaz - 25.02.2021
ABD mahkemesine sunulan belgelerde Kaşıkçı cinayeti ile Suudi Veliaht Prens bağı
Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda gazeteci Cemal Kaşıkçı'yı öldüren Suudi infaz timini taşıyan iki özel uçağın, Veliaht Prens Muhammed bin Selman tarafından el konulan bir şirkete ait olduğu belirtildi.
İnfaz - 24.02.2021
Meclis Başkanlığından Anayasa Mahkemesine Berberoğlu kararı için "tavzih ve maddi hata düzeltme" yazısı
İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesinin Berberoğlu hakkında verdiği "yeniden yargılama ve infazın durdurulması" kararı, 11 Şubat'ta TBMM Genel Kurulunun bilgisine sunulmuş ve Berberoğlu yeniden milletvekili vasfını kazanmıştı.
İnfaz - 24.02.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhur İttifakı teröristleri inlerinde bitire bitire yoluna devam edecek
'UTANMADAN BENİM ÜZERİME YIKMAYA ÇALIŞIYOR' Erdoğan, Türkiye'de, kendi devletine düşman, kendi milletine hasım, kendi vatanını bulduğu her fırsatta sırtından hançerleyen kirli bir zihniyet bulunduğunu söyleyerek, şöyle konuştu: "Bu kirli zihniyetin siyasi temsilciliğini de CHP ve giderek iç içe geçtiği terör örgütünün güdümündeki siyasi parti yapıyor. Geçtiğimiz günlerde Irak'ın kuzeyinde bir mağarada alenen infaz edilen 13 silahsız masum insanın başına gelen acı hadise bile karşımızdaki kirli zihniyeti utandırmaya yetmemiştir.
İnfaz - 24.02.2021
Son dakika haber: Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
Son dakika haber: Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, PKK tarafından Gara'da 13 vatandaşın şehit edilmesine ilişkin "Geçtiğimiz günlerde Irak'ın kuzeyinde bir mağarada alenen infaz edilen 13 silahsız masum insanın başına gelen acı hadise bile karşımızdaki kirli zihniyeti...
İnfaz - 24.02.2021
Yüksekdağ'ın yargılandığı davada birleştirme kararı
HDP eski Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın, terör suçlarından tutuklu yargılandığı davanın, Kobani olayları davasıyla birleştirilmesine karar verildi.
İnfaz - 24.02.2021
İran düşürülen Ukrayna uçağıyla ilgili kendisini suçlayan BM Raportörü Callamard'a tepki gösterdi
İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, düşürülen Ukrayna uçağıyla ilgili İran'ı suçlayan Birleşmiş Milletler (BM) Yargısız ve Keyfi İnfazlar Özel Raportörü Agnes Callamard'ı eleştirdi.
İnfaz - 24.02.2021
Firari göçmen kaçakçısı, polis operasyonuyla yakalandı
BİTLİS'te, 'göçmen kaçakçılığı' suçundan hakkında kesinleşmiş 5 yıl hapis cezasıyla aranan V.A., polisin düzenlediği operasyonla yakalandı.
İnfaz - 24.02.2021
23 Şubat 2021 Haberleri
23 Şubat 2021 Manşet Haberleri.
İnfaz - 24.02.2021
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan AB Komisyonu Sözcüsü Stano'nun Türkiye hakkındaki açıklamalarına tepki
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, HDP'li milletvekillerine yönelik soruşturma başlatılmasından "endişelenen" ve "Türkiye'nin insan haklarına, hukukun üstünlüğüne ve özgürlüklerine saygı göstermesi gerektiği" yönünde açıklamalarda bulunan Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Sözcüsü Peter Stano'ya, "Bir kez de olsa, belki Gara'da 13 kişiyi acımasızca infaz eden AB listesinde yer alan terör örgütü PKK hakkında endişelenebilirsiniz.
İnfaz - 23.02.2021
Son dakika haberi | İngiliz araştırma kuruluşu Forensic Architecture: İsrail, Haziran 2020'deki kazada Filistinli genci infaz etti
Edinilen son dakika haberine göre İsrail güçlerinin, geçen yıl işgal altındaki Batı Şeria'da kontrol noktasında 26 yaşındaki bir Filistinliyi öldürmesinin, meşru müdafaa değil yargısız infaz olduğu belirtildi.
İnfaz - 23.02.2021
AK Parti'li Öçal: "PKK'nın siyasi uzantısı HDP, ittifak ortağı CHP'yi yedek kulübesinde bekletiyor"
AK Parti'li Öçal, HDP Eş Başkanı Mithat Sancar'ın, alıkonulan 13 vatandaşın PKK tarafından şehit edildiğini gayet iyi bilmesine rağmen "Bu bir infaz mıdır, yoksa ölümler bombardımanların sonucu olarak mı gerçekleşmiştir?" sorusunu yönelttiğini aktararak, "Arsız, yüzsüz ve onursuzca açıklama yaptı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: İnfaz Haberleri | İnfaz Haber - Haberler - Sayfa 2 - İnfaz haberleri, son dakika infaz haber ve gelişmeleri burada. Meslektaşı eski kız arkadaşını öldüren polis memuru, Anlatmak istemiyorum diyerek ifadesini yarım bıraktı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.3.2021 10:25:21. #1.14#
title