İnegöl Halkı Her Gün Farklı Bir Ramazan Etkinliği İle Buluşuyor

İnegöl Halkı Her Gün Farklı Bir Ramazan Etkinliği İle Buluşuyor

İnegöl Halkı Her Gün Farklı Bir Ramazan Etkinliği İle Buluşuyor
Bültenler - Haberler | Güncel

İnegöl Belediyesi tarafından bu yıl 8.si düzenlenen Ramazan Sokağında etkinlikler hız kesmeden devam ediyor.

Sahne gösterileri, çocuk eğlenceleri, konserler, tiyatrolar ve 70 tane Osmanlı ev tipinde konağın kurularak çeşitli iş kollarından esnafların yer aldığı etkinlik alanı her gün İnegöl'lülerin akınına uğruyor. İlk üç günde binlerce İnegöl'lünün ziyaret ettiği etkinlik alanında Ramazan'ın sevinci ve coşkusu hep birlikte yaşanıyor.

İlter Burak Kalay konserinden sonra Ramazanın 3. günü etkinlik alanında ilçe halkıyla buluşan İstanbul Çizgi Kukla Tiyatrosu, Ramazana özel hazırladıkları gösterileri ile ilçe halkından yoğun ilgi gördü.

İstanbul Çizgi Kukla Tiyatrosu, yapımında fosforik renklerle özel kuklaların kullanıldığı Black-Light ışık sistemi ile gerçekleştirdikleri gösterilerinde; Osmanlı'da eski İstanbul Beyefendisi ve Hanımefendisi'nin canlandırıldığı, eski Ramazan eğlencelerinin yansıtılmaya çalışıldığı ve son olarak sema gösterisinin yapıldığı etkinlik ilçe halkından tam not aldı.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title