İnegöl'de silahlı saldırı

İnegöl'de silahlı saldırı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde bir kişi ilahlı saldırı sonucu yaralandı.

İnegöl'de silahlı saldırı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde bir kişi ilahlı saldırı sonucu yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, İnegöl Mobilyacılar Sanayi Bölgesi Cemil Aras Sokak üzerinde bulunan bıçkı atölyesine gitmekte olan bıçkıcı A.A'ya (31), kimliği belirsiz bir kişi arkasından iki el ateş ederek yaraladı. Kimliği henüz belirlenemeyen saldırganın tabancasından çıkan kurşunlar, bıçkıcı A.A'nın sol ayak bileği ile baldırına isabet etti.

Silahlı saldırı anı bir işyerinin güvenlik kamerası görüntülerine saniye saniye yansıdı. Güvenlik kamerasından net bir şekilde görünen olay şöyle gelişiyor;

Cemil Aras Sokak'ta silahlı saldırıya uğrayan A.A, işyerine doğru yürüyor. Kimliği belirsiz saldırgan, A.A'nın arkasından 3-4 el ateş ediyor. Mermilerin sektiğini fark eden A.A can havliyle bir mobilya imalathenesine sığınıyor. Silahlı saldırgan A.A'nın arkasından 3-4 el ateş ettikten sonra soğukkanlılıkla A.A'nın peşinden koşarak sığındığı mobilya imalathanesine elinde silahla birlikte giriyor.

Bu sırada işyeri sahibi de korku ve panikle kendisini dışarıya zor atıyor. Bu arada içeride yaşanan sözlü tartışmanın ardından saldırgan 2 el daha ateş ederek A.A'yı ayak bileği ve baldırından yaralıyor. Olayın ardından silahlı saldırgan aynı soğukkanlılıkla tabancasını beline koyarak olay yerinden dışarıda bulunan mobilyacı esnafın gözleri önünde koşarak uzaklaşıyor. Ayak bileği ve baldırından yaralanan A.A kendi imkanlarıyla dışarıya çıkarak vatandaşlardan yardım istiyor. A.A, bir esnafın aracıyla İnegöl Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne sevk ediliyor.

Kısa sürede olay yerine gelen İnegöl Emniyet Müdürlüğü ekipleri saldırıya şahit olan görgü tanıklarından saldırganın kimliği hakkında bilgiler aldı. Olayın ardından İnegöl Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne götürülen A.A, Acil Servis'teki ilk müdahalenin ardından Bursa Yüksek İhtisas Hastanesi'ne götürülerek tedavi altına alındı.

Olay yerinde gerekli inceleme araştırmaları yapan İnegöl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, saldırganın yakalanması için geniş çaplı araştırma başlattı.

Kaynak: CHA