İnebolu'da Öğrencilere Bisiklet Dağıtıldı
Haberler » Güncel » İnebolu'da Öğrencilere Bisiklet Dağıtıldı - Haber

İnebolu'da Öğrencilere Bisiklet Dağıtıldı

Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın işbirliğinde hazırlanan "Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Programı" kapsamında İnebolu ilçesinde 17 okuldan 42 öğrenciye bisiklet dağıtıldı.

İnebolu'da Öğrencilere Bisiklet Dağıtıldı

ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın işbirliğinde hazırlanan " Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Programı" kapsamında ilçesinde 17 okuldan 42 öğrenciye bisiklet dağıtıldı.


Kaymakam Abdullah Atakan Atasoy, bisiklet dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, İktisadi İşbirliği ve Geliştirme Teşkilatı, (OECD) ülkeleri içerisinde Türkiye'nin obezitede üçüncü sırada olduğunu söyledi.


Obezite ile mücadelede en güzel yolun bisiklet kullanmak olduğunu belirten Atasoy, "Obezite tehlikesine karşı daha sağlıklı nesiller yetiştirebilmemiz bisiklet önemlidir. Bisiklet kalp krizi riskini azaltır. Şeker diyabet ve kilo sorunu olanlara fayda sağlar." diye konuştu.


Bu yıl ilçe merkezi ve köylerdeki ilk ve ortaokullarda okuyan 42 öğrenciye bisiklet dağıttıklarını anlatan Atasoy, sözlerini şöyle sürdürdü:


"Önümüzdeki yıl bunun daha fazlası gelecek. Herhalde İnebolu'da bisikletsiz çocuğumuz kalmayacak. Umarım kazasız belasız inşallah dikkatli bir şekilde bisikletlerini kullanacaklar. Hepimiz de lütfen obezitenin farkında olarak hareket edelim, ona göre yaşayalım, ona göre de hareket edelim. Bakanımıza ve Valimize şükranlarımı sunuyorum."


Bisikletler, törene katılan protokol üyeleri tarafından öğrencilere dağıtıldı.


Törene, İlçe Jandarma Komutanı Gökhan Taşkın, Emniyet Müdür Vekili Necati Akkaya, Milli Eğitim Müdür Vekili Cihan Aktaş, il genel meclis üyesi Özdal Taşçı ve okul müdürleri katıldı.

Kaynak: AA